کد خبر: ۶۴۲۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

مدیرعامل منطقه آراد چابهار گفت: ایفای نقش در اقتصاد ملی، جلب مشارکت جوامع محلی، تقویت مناسبات بین‌المللی، تقویت اقتصاد منطقه‌ای و انتقال تکنولوژی را از جمله دیگر راهبرد‌های منطقه آزاد چابهار عنوان کرد.

ایفای نقش در اقتصاد ملی، راهبرد منطقه آزاد چابهارعبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آراد چابهار گفت: پتروشیمی، فولاد، شیلات، شهرک تخصصی شیلات، فرآوری و بسته‌بندی و صادرات محصولات شیلاتی و بسته‌بندی و فرآوری ماهیان غیرماکول می‌تواند نقش بسزایی در اقتصاد محلی مردم منطقه ایفا کند.

کردی اظهار کرد: یکی از راهبرد‌های منطقه آزاد چابهار جلب مشارکت جوامع محلی است.

وی در این باره تصریح کرد: در این زمینه توفیقات خوبی داشتیم به صورتی که با خدمات آموزشی و فرهنگی به دنبال آموزش مهارت به ۱۰۰۰ بیکار بومی هستیم تا از بیکار بدون مهارت به بیکار ماهر برای به کارگیری در صنایع محلی تبدیل شوند. همچنین در حوزه فرهنگی و آموزش و پرورش نیز برنامه ‎‌های متنوعی انجام داده ‎ ایم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب بر توسعه سواحل مکران و ضرورت توجه به گنج پنهان نهفته در این سواحل، نگاه‌های مسئولین کشور به سواحل مکران و چابهار معطوف شده و دولت هم برنامه‌های توسعه‌ای برای جنوب و سواحل مکران در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی و توسعه صنایع دریایی نیز در طرح پهنه‌بندی سواحل مکران لکه‌گذاری شده است، اما هنوز اقدامی برای اجرایی شدن آن انجام نشده است که اصلی‌ترین دلیل آن نیز نبود سرمایه‌گذار و یا مراجعه نکردن سرمایه‌گذار در این حوزه است.

کردی با اشاره به اینکه برای بهره‌مندی بیشتر جامعه محلی بر صنایعی که مبتنی بر مزیت ‎‌های رقابتی هستند تمرکز کردیم، گفت: در همین رابطه نخستین مجموعه پرورش ماهی در قفس را در ساحل تیس راه‌اندازی کردیم که فعالیت خود را آغاز کرده و در حال پرورش ماهی است.

انتهای پیام/گ

نقش منطقه آزاد چابهار ایفای نقش در اقتصادملی ست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر