کد خبر: ۶۴۲۴۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

‌معاون مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلات سرمایه گذاران در استان نبود زیرساخت‌های لازم است.

نبود زیرساخت، مشکل سرمایه گذاران در سیستان و بلوچستانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، ‌محبی معاون مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه بهداشت و درمان استان سرمایه گذاری‌های خوبی انجام شده و طرح‌های بزرگی مانند احداث دو بیمارستان تخصصی توسط بخش خصوصی در زاهدان در دست اجراست و بانک‌ها می‌توانند در این راه همکاری کنند، سازمان‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هم می‌توانند با برداشتن موانع و سهل کردن کار‌ها به سرمایه گذاران کمک کنند.

وی بیان کرد: امسال تسهیلات ویژه‌ای برای همه استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان برای ایجاد اشتغال به ویژه در روستا‌ها از سوی دولت در نظر گرفته شده و رفع مشکل اشتغال یکی از دغدغه‌های دولتمردان است.

محبی اظهار کرد: به منظور تحقق اشتغال پایدار در استان به ویژه روستا‌ها و ماندگاری روستاییان در منطقه، فرصت خوبی از سوی دولت فراهم شده است تا با ارائه تسهیلات روستایی در کاهش بیکاری استان نقش موثرتری از خود بر جای بگذارد، باید همه مسئولان مجریان طرح‌ها را نسبت به اهمیت این موضوع توجیه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به کسب و کار‌های نوین و استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در استان از جمله در حوزه‌هایی مانند بهداشت و درمان، صنعت گردشگری و بوم گردی، صنایع دستی و ... می‌توان شاهد توسعه اشتغال در استان بود.

محبی گفت: بیشترین تاکید دولت بر جذب تسهیلات ویژه توسعه اشتغال روستایی و عشایری است که این موضوع با همتی خاص باید از سوی مسئولان پیگیری شود تا شاهد اتفاق‌های خوبی در این زمینه باشیم.

وی تصریح کردرای ارائه تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری هیچ گونه سهم بندی و زمان خاصی از سوی دولت مشخص نشده و این فرصت خوبی است که می‌توان برای تحقق اشتغال در منطقه حداکثر استفاده را از آن کرد، زیرا احتمال در نظر گرفتن محدودیت‌هایی برای متقاضیان استفاده از این گونه تسهیلات در آینده وجود دارد.

انتهای پیام/گ

نبود زیرساخت مشکل سرمایه گذاران در سیستان وبلوچستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر