کد خبر: ۶۴۲۴۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
کولیوند خبر داد:

رئیس سازمان اورژانس کشور از از راه اندازی 42 پایگاه اورژانس زمینی و افزایش تعداد پایگاه های هوایی از 31 به 34 پایگاه در سال 96 خبر داد.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رئیس سازمان اورژانس کشور از راه اندازی 42 پایگاه اورژانس زمینی ( 15 پایگاه شهری و 27 پایگاه جاده ای)، راه اندازی پایگاه های اورژانس هوایی در گچساران، سنندج و ایرانشهر در سال 96 و افزایش تعداد پایگاه های هوایی از 31 به 34 پایگاه در سال 96 ، تدوین دستورالعمل اجرایی مدیریت درمان سکته قلبی 247 و سکته مغزی 724 در اورژانس ها و بستن قرارداد خرید ۴۰۰دستگاه آمبولانس کمکدار در 6 ماهه گذشته خبر داد.

پیرحسین کولیوند مجموعه فعالیت‌های اورژانس کشور در حوزه‌های فوریت های پزشکی، آموزش و پژوهش در فوریت های پزشکی و فوریت های پزشکی در حوادث را اعلام کرد.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در حوزه آموزش و پژوهش می توان به تهیه چهارمین گزارش بین المللی ایمنی راهها با همکاری سازمان جهانی بهداشت، دریافت مجوز برگزاری 53 دوره آموزشی سازمان اورژانس و چاپ کتاب آموزش فوریتهای پزشکی عمومی ویژه زائرین اربعین اشاره کرد.

کولیوند با اشاره به این که اورژانس 115 در حوزه فوریت های پزشکی در حوادث نیز اقداماتی انجام داده است، افزود: از جمله این اقدامات فعال شدن سطوح مدیریت بحران در EOC وزارت بهداشت و حضور مدیران کشیک، آنکال در EOC بر اساس ICS، راه اندازی بیمارستان سیار در منطقه حادثه دیده و تثبیت خدمات سلامت کمتر از 24 ساعت در مناطق زلزله زده است.

انتهای پیام/

آمار عملکرد اورژانس در سال جاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر