کد خبر: ۶۴۲۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

آیین کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه گذاری ۲۳۰ میلیون یورویی، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی  در سالن حکیم نباتی منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.
این نیروگاه سیکل ترکیبی، در کلاس نوع F ساخته می‌شود که می‌تواند نسبت به نیروگاه‌های موجود کشور باهمان میزان مصرف سوخت، برق بیشتری تولید می‌کند.

نیروگاه ارس شامل یک واحد گاز، یک واحد بخار، بویلر بازیاب با آتش اضافی، سیستم خنک کن اصلی از نوع ACC و پست 400 کیلوولت است.

این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسط شرکت نیروگاه سیکل ترکیبی پرتو انرژی آذر ارس ساخته می‌شود و میزان سرمایه گذاری برای ساخت واحد نیروگاهی، 230 میلیون یورو برآورد شده است. از این میزان 200 میلیارد تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و مابقی از طریق صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود.

تاکنون تنها یک مورد از نیروگاه کلاس F در کشور راه اندازی شده است و تکنولوژی مورد استفاده در نیروگاه ارس از شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است. سوخت توربین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ارس، گاز و گازوئیل است که در فصول سرما به دلیل کمبود گاز به گازوئیل تغیییر می‌یابد.

مراحل ساخت و بهره برداری نیروگاه ارس در 40 ماه پیش بینی شده است و با ورود نیروگاه به مدار سراسری، برق مورد نیاز صنایع سنگین مستقر در ارس، به طور کامل تأمین خواهد شد.

در طول ساخت این نیروگاه 3000 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و پیش بینی می‌شود که بعد از بهره برداری نیز شاهد اشتغال مستقیم 350 نفری در نیروگاه سیکل ترکیبی ارس باشیم.

 

انتهای پیام/ش

ایجاد شغل برای  3000 نفر با ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر