کد خبر: ۶۴۲۴۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح در جمع خبرنگاران:

سردار عبداللهی گفت: آزمون مهارت‌ آموزی کارکنان وظیفه در سطح نیرو‌های مسلح برگزار شود تا سربازان با اخذ مدرک وارد بازار کار شوند.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه برگزاری دومین دوره آزمون مهارت‌ آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح که در ستاد ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامی که در نیرو‌های مسلح شروع شده است، کاری جدید بوده و ما توانستیم از این فرصت استفاده کنیم تا سربازان در عین حال که از آموزش‌های نظامی برای دفاع از کشور بهره می‌برند از مهارت‌های پیش از دوران سربازی آنان نیز به نحو احسن استفاده شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که سربازان نیرو‌های مسلح در حوزه مهارتی خود به کار گرفته می‌شوند، پس از پایان دو سال در حوزه خدمتی خود حرفه‌ای خواهند شد اما مدرکی ندارند، بر همین اساس تصمیم بر این شد که با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای آزمون مهارت‌اموزی کارکنان وظیفه در سطح نیرو‌های مسلح برگزار شود تا پس از دوران سربازی با اخذ مدرک وارد بازار کار شوند.

سردار عبداللهی افزود: آزمون‌های مهارت‌ آموزی محسنات بسیاری دارد که یکی از آن‌ها بهره‌وری بالای نیروی وظیفه در حوزه خدمتی خود است و دیگری یادگاری است که سرباز با خود پس از دوران خدمت سربازی به بازار کار می‌برد. این آزمون‌ها همچنین می‌تواند از یک سرباز، یک کارآفرین بسازد و پس از دوران سربازی فرد می‌تواند خوداشتغالی نیز ایجاد کند.

وی با بیان این که این آزمون دومین مرحله آزمون مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه است، یادآور شد: در این دوره حدود ۶۰ هزار نفر و در دوره قبل حدود ۲۷ هزار سرباز، درجه‌دار و افسر وظیفه شرکت کردند.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه گفت: رشته‌هایی که کارکنان وظیفه در آن شرکت دارند شامل تمام رشته‌هایی است که در سازمان فنی و حرفه‌ای وجود دارد و به همین دلیل این آزمون از استقبال مناسب کارکنان وظیفه برخوردار بوده است.

سردار عبداللهی در پایان تصریح کرد: گام بعدی مهارت‌آموزی به صورت عملی با کمک مراکز فنی و حرفه‌ای و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است که پس از پایان آموزش‌ها مدارک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای به کارکنان وظیفه اعطا می‌شود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر