کد خبر: ۶۴۲۴۹۷۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان:

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از مرمت مرحله اول حمام خسرو آقا برای احیای این حمام تاریخی پایان سال جاری خبر داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان   حسین جعفری اظهارکرد: مرمت حمام خسروآقا که به دلیل قدمت زیاد فرسوده شده، در دو مرحله انجام می‌شود، اکنون مرحله اول آن در ضلع غربی حمام ، بازسازی طاق چشمه‌های چهارحوض و قسمت گرم خانه در دست احیا و مرمت است و تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مرمت مرحله دوم حمام خسروآقا در سال آینده آغاز می‌شود، افزود: این پروژه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان از ردیف اعتبارات منطقه سه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان یک شهر تاریخی است، از همین رو حفظ و نگهداری از این آثار یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری محسوب می شود.

گفتني است؛حمام خسروآقا از بناهای ارزشمند دوره شاه سلیمان صفوی است که به دست شخصی به نام خسروآقا بنا شد، این حمام از سمت جنوب به میدان چهارحوض، از سمت شرق به بازارمسگرها و میدان امام(ره)، از سمت غرب به کاخ چهلستون و میدان امام حسین(ع) منتهی می شود.

 

انتهای پیام/م

 

مرمت مرحله اول حمام خسرو آقا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر