کد خبر: ۶۴۲۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
محرمی مطرح کرد:

معاون تحقيقات و فناوری موسسه رازی گفت:شیوع بالای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هدف اصلی برگزاری همایش آنفلوانزا است.

برگزاری پنل تخصصی با حضور کلینیسین های مطرح در همایش علمی موسسه رازی/شیوع بالای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هدف اصلی برگزاری همایش در موسسه رازیبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجتبی محرمی معاون تحقيقات و فناوری موسسه رازی با اشاره به برگزاری همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این موسسه گفت: این همایش با حضور 400 مدعو از مسئولان وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی، ادارات کل دامپزشکی استان ها، رئیس سازمان نظام دامپزشکی، رئیس جامعه دامپزشکان ایران، اساتید دانشکده های دامپزشکی، سازمان محیط زیست و روسای اصناف جوجه یک روزه و تخم گذار برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه در این همایش یک روزه برای کنترل بیشتر و ارتقای آگاهی بهره برداران، آخرین یافته ها و اطلاعات مربوط به بیماری در قالب سخنرانی های تخصصی ارائه می شود، گفت:در این همایش رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خصوص "تاثیر آنفلوانزا بر بهداشت انسانی" صحبت می کند.

محرمی افزود: از موسسه رازی نیز شوشتری در خصوص "بررسی مولکولی عامل آنفلوانزای حاد اخیر دارای سویه H5N8" و  فلاح درباره "عوامل موثر بر چرخش ویروس آنفلوانزای H5N8" به بیان مطالب تخصصی می پردازند.

 معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از برگزاری پنل تخصصی با حضور کلینیسین های مطرح خبر داد و یادآور شد: در این همایش به منظور بررسی دقیق تر این بیماری، از کلینیسین هایی که اکنون در فیلدها و مرغداری ها مشغول به کار بوده و با بیماری به طور مستقیم مواجه هستند، دعوت شده است تا تجربیات خود را در اختیار متخصصان و بهره برداران قرار دهند.

 وی شیوع بالای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی استانها، وارد شدن خسارات فراوان به مزارع پرورش جوجه یک روزه و تخم گذار و قابل سرایت بودن این بیماری به انسان را از دلایل برگزاری این همایش برشمرد.

 گفتنی است؛ این همایش قرار بود روز یکشنبه هشتم بهمن ماه در موسسه رازی برگزار شود که به 24 بهمن ماه موکول شد.

انتهای پیام/

برگزاری پنل تخصصی با حضور کلینیسین های مطرح

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر