افزایش ابر و بارش پراکنده در شمال و نقاط مرتفع خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده در شمال و نقاط مرتفع خوزستان باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  کوروش بهادری، مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده در شمال و نقاط مرتفع خوزستان باشیم. همچنین تا اوایل هفته آینده جو پایداری بر خوزستان حاکم است.

وی افزود: ارتفاع اینورژن امروز در اهواز 241 متر بوده است. همچنین دید افقی در اهواز به دلیل گرد و غبار محلی ناشی از آلاینده‌ها به 4 کیلومتر رسید.

بهادری با اشاره به ذرات معلق در هوا بیان کرد: امروز اندازه ذرات معلق در هوا 2.5 میکرون بوده است. معمولا این ذرات، ذرات گرد و خاک نیستند و بیشتر به دلیل آلودگی‌های صنعتی و شهری ایجاد می‌شوند که از ذرات با بزرگی 10 میکرون خطرناک‌تر هستند زیرا به راحتی از طریق استنشاق وارد سیستم تنفسی می‌شوند و از ماسک نیز عبور می‌کنند.

وی عنوان داشت: میزان این ذرات را باید مجموعه محیط زیست اعلام کند تا ستاد مدیریت بحران نسبت به تصمیم‌گیری صحیح اقدام کند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌‌روز گذشته ایذه با صفر درجه سانتی‌گراد و بستان با 24 درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 6 تا 22 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

انتهای پیام/م

کاهش دید افقی در اهواز به دلیل گرد و غبار ناشی از آلاینده‌ها

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: هواشناسی ، محیط زیست
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر