معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی پرچم‌دار اصلاحات در نظام مهندسی است و در جهت اصلاح این بخش، دخالت می‌کند.

وزارت راه و شهرسازی پرچم‌دار اصلاحات نظام مهندسی استحامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی پرچم‌دار اصلاحات نظام مهندسی در کشور است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی با ابلاغ دو بخشنامه از جمله حذف 5 درصدی پرداخت دستمزد مهندسان ناظر به نظام مهندسی و اجرای دستورالعمل منع پذیرش یا قبول منافع متعارض در ارائه خدمات فنی و مهندسی، اصلاحات در این حوزه را آغاز کرده است.

وی افزود: پرداخت 5 درصد از دستمزد مهندسان ناظر 12 سال پیش از سوی وزیر مسکن ارائه شده بود که با دستور آخوندی  این دستورالعمل لغو شد و اکنون مهندسان ناظر تمام حق‌الزحمه خود را به طور کامل دریافت کرده، و مالک کامل پول خود هستند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی بیان کرد: اگر مهندسی نظارت خود را به سازمان ارجاع نمی‌داد، باید 5 درصد را دریافت می‌کرد و این امر به ضرر مهندسان بود.

به گفته وی؛ طبق این بخشنامه برخی از مسئولان منتفع و برخی متضرر و می‌شوند، بنابراین دولت بدون در نظر گرفتن این دو بخش موظف به اجرای این طرح است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نهاد نظارتی نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی است، گفت: نظام مهندسی نماینده مهندسان و وزارت راه و شهرسازی نماینده مردم است، بنابراین باید تمام حقوق مردم و مهندسان رعایت شود .

وی در ادامه تصریح کرد: تعامل خوبی بین نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی است و باید وزارت راه به وظیفه نظارتی خود عمل کند و تعادل را در این بین اجرایی کند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی در خاتمه یادآور شد: دولت در جهت اصلاح نظام مهندسی دخالت و عمل می‌کند.

انتهای پیام /

نهاد نظارتی نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی است

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
پرداخت حق بیمه بیکاری مهندسان ناظر ساختمان توسط وزارت راه و شهرسازی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
پرداخت حق بیمه بیکاری مهندسان ناظر ساختمان توسط وزارت راه و شهرسازی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
حذف کردن مدیران چندشغله سازمان نظام مهندسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۸ ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
واقعا اینجوری؟
آخرین اخبار