کد خبر: ۶۴۳۲۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
مهران احمدی گفت:

کارگردان فیلم‌سینمایی «مصادره» در جمع خبرنگاران، از تقلب صورت گرفته در آرای مردمی وتلفیق موسیقی غربی و ایرانی دراین فیلم گفت.

«مصادره» را برای حضور مردم در سینما‌ها ساختیم/ افراد متقلب در سینمای ما هم وجود دارندبه گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهران احمدی کارگردان فیلم سینمایی «مصادره» در جمع خبرنگاران درخصوص فیلمنامه این فیلم سینمایی گفت: در وهله اول خودم به کمدی موقعیت علاقه‌مندم و گروتسک شایان توجه‌ترین اشعاب کمدی موقعیت است.

وی در ادامه درخصوص اعلام آرای مردمی بیان کرد: هر کسی به من می‌رسد از اعلام آرای مردمی می‌گوید. اما من درباره آن، هرچیزی که دیدم و از آن مطمئن هستم؛ صحبت می‌کنم. من از کسی اسم نمی‌آورم؛ تنها هرآنچه دیدم را بیان می‌کنم.

احمدی افزود: صحبت کردن درباره اعلام آرای مردمی دیگر ارزش ندارد، اما یاد گرفتم اگر جایی ظلمی در حقم انجام شد، فقط نگاه نکنم. بلکه براساس مشاهداتم حرف بزنم و قضاوتی نکنم.

وی در ادامه درخصوص خارج کردن فیلم‌های معترض به آرای مردمی، از رأی گیری، اظهار کرد: تمام این اتفاقات برای ما و آن‌هایی که سیاستگذاری می‌کنند، باید تجربه شود؛ و آن‌هایی که قدرتی در جشنواره دارند باید یاد بگیرند که هرکاری اصول و قواعدی دارد. ما اگر تا امروز هرکاری کرده‌ایم، نباید بگوییم صدرصد خوب است و اشتباهی نکرده‌ایم.

احمدی تاکید کرد: چرا در بخش فوق العاده آرای مردمی ثبت نمی‌شود؟ چون آن‌ها جزو آرای مردمی نیستند؟ چون از اول آرای مردمی به این شکل بوده؟ باید گفت؛ از اول راه غلطی را پیش گرفتیم. باید دنبال راه حل باشیم. با نصب کردن روبات و APP که هر کسی دسترسی ندارد. نمی شود آرای مردمی را در نظر گرفت. حتی در این باره از سمت جشنواره با من تماس گرفتند و توضیحاتی به من داده شد که توضیحات منطقی هم بود. اما قانع کننده نبود.

وی در خصوص تقلب شدن در آرای مردمی گفت: همیشه و از همان دوران مدرسه یکسری آدم دون بودند و از آنجا تقلب بوده و با ما بزرگ شده، و حالا با مابه سینما هم آمده است. این افراد همان دون‌ها هستند،و چاره‌ای هم نیست.

احمدی افزود: به نظر می‌رسد، چون از ابتدا گفتند «مصادره» یک فیلم کمدی و با حضور رضا عطاران است، احساس کردند این فیلم رقیب آنهاست و به روی این فیلم تمرکز کردند. درخواست من از مسئولان جشنواره این است که طرح و برنامه‌ای که گذاشتند ایده خوبی نبوده و سیستم درستی را برای این ماجرا طراحی نکردند، واگر نه می توانم، قسم بخورم این مسئولان هیچ دخل و تصرفی در این اتفاقات نداشتند.

احمدی در پاسخ به اینکه فیلم بعدی خود را به جشنواره سی و هفتم می‌آورد یا نه؟ گفت: این‌ها همه بازی است و درواقع ما داریم بازی می‌کنیم و خیلی جدی نیست.

همچنین احمدی ادامه داد: بحث ما فقط فروش نیست، بلکه تمام زحمت‌هایی که دوستان ما کشیدن باید جایی دیده شود و مورد تشویق قرار بگیرد.

احمدی در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه سینما درخصوص تلفیق موسیقی غربی و ایرانی گفت: کار مسعود سخاوت دوست، در تلفیق موسیقی غربی و ایرانی بی نظیر بود و همچنین نوستالژی خوبی را برای ما تداعی می کرد، ضمن اینکه متن آهنگ تیتراژ پایانی کنایه ای به محتوای فیلمنامه داشت و اجرای  موسیقی پرواز همای بسیار عالی بود.

احمدی در ادامه بیان کرد: بخشی از ساخت فیلم «مصادره» برای جشنواره و بخش دیگری برای مردم است. از اول بنا را بر این گذاشتیم که تماشاچی را وارد سینما کنیم. فکر کردیم باید یک فیلم گرم بسازیم تا تماشاچی حال خوبی با دیدن فیلم پیدا کند.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر