کد خبر: ۶۴۳۹۴۷۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۹
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از تصویب اختصاص 600 میلیون متر مکعب حقآبه تالاب های خوزستان از سوی دولت خبر داد.

جواد کاظم نسب الباجی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در جلسه فوق العاده رسیدگی به مشکلات خوزستان در حوزه محیط زیست مصوب شد 600 میلیون متر مکعب حقآبه ویژه به تالاب های خوزستان اختصاص داده شود.

وی با اشاره به اعتراضات امروز مجمع نمایندگان خوزستان به بحث ریزگردها در خوزستان و با توجه به اهمیت موضوع برای دولت گفت: در جلسه ای که به ریاست علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مصوباتی در راستای بهبود وضعیت رفاهی مردم خوزستان به دنبال داشت.

کاظم نسب الباجی مهم ترین مصوبه این جلسه تخصیص 600 میلیون متر مکعب آب، علاوه بر حقآبه حقیقی و ثابت استان، به عنوان حقآبه محیط زیست خوزستان عنوان کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تسریع در ساخت بیمارستان تخصصی تنفسی نیز یکی دیگر از مصوبات این جلسه بود که قرار است با تخصیص اعتبار ویژه اجرایی گردد.

وی، تخصیص اعتباراتی برای ایجاد یک شبکه مجازی برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان استان در زمان تعطیلی ناشی از رخداد ریزگردها را مصوبه دیگر این جلسه عنوان و تصریح کرد: قرار است با کمک وزارت آموزش و پروزش تمهیداتی به ویژه در فضای مجازی برای کمک به وضعیت تحصیلی دانش آموزان استان انجام شود.

جواد کاظم نسب الباجی با بیان اینکه توجه ویژه به بحث آب ها و برق در استان یکی دیگر از بندهای مصوبات جلسه امروز برای رسیدگی به مشکلات محیط زیستی خوزستان بوده، اذعان داشت: براساس این بند دولت مکلف شده نسبت به کاهش آب بهای شهروندان خوزستانی توجه ویژه شود.

وی تامین، ساخت و تقویت زیرساخت ها در حوزه برق و فاضلاب نیز از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.

کاظم نسب الباجی همچنین از حضور دائمی و مستمر 2 تن از نمایندگان خوزستان در کمیته ملی ریزگردها که در سطح کشور برگزار می شود، خبر داد اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان نسبت به توقف کامل طرح های انتقال آب در این جلسه تاکید و خواستار جلوگیری از انتقالآب رودخانه کارون شدند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد:150 میلیون دلار اعتبار از صندوق ذخیره ملی با عنایت مقام معظم رهبری برقرار بوده و بودجه مصوبات امروز از ردیف اعتبار جدیدی صورت می گیرد.

وی افزود: قرار است مصوبات این جلسه در جلسه هیئت دولت که روز یکشنبه با حضور محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهور تشکیل می شود، پیگیری و در قالب یک کارگروه تصویب شود.

انتهای پیام/گ

اختصاص 600 میلیون متر مکعب حقابه تالاب ها تصویب شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر