کد خبر: ۶۴۴۰۲۴۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: در مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) حدود ۱۰۱ هزار خانوار تحت پوشش وجود دارد که در شرایطی قرار داشتند که نیاز به ورود کمیته امداد بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: پس از ابلاغ منشور حقوق شهروندی ستادی اعم از کارگزاران درون‌سازمانی و نخبگان و اساتید دانشگاه در کمیته امداد تشکیل و ابعادی از حقوق شهروندی در جامعه هدف دستور کار قرار گرفت.

وی بیان داشت: توجه ویژه به زنان سرپرست خانوار ازجمله سیاست‌های حقوق شهروندی است که در دستور کار قرار گرفت و حدود 60 درصد از جامعه هدف استان خوزستان را زنان سرپرست خانوار یعنی حدود 60 هزار نفر تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان عنوان کرد: همچنین توجه ویژه به مناطق محروم را یکی از دیگر از سیاست‌های حقوق شهروندی موردتوجه کمیته امداد است که در این مناطق به دنبال کاهش نابرابری‌ها بودیم تا آنجایی که شخص استاندار برای محقق شدن این منظور در صعب‌العبورترین مناطق حاضر می‌شد.

موصلی بابیان اینکه خوزستان یکی از 3 استان برتر در توسعه اشتغال است، گفت: فراهم کردن اشتغال شایسته به‌عنوان یک راهبرد اساسی با توجه با ظرفیت‌های موجود نیز در دستور کار جدی نیز قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در دهه ماه امسال حدود 88 میلیارد تومان به کمیته امداد خوزستان تخصیص داده شد که موفق شدیم این مبلغ را جذب کنیم که این اعتبار یکی از بالاترین مبالغ جذب‌شده در سطح کشور بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: 6 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد از خدمات تأمین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند و در بحث وام مسکن نیز یک هزار و 480 خانوار کمیته امداد در دستور کار قرار گرفتند.

وی گفت: به‌منظور برخورداری از دادخواهی عادلانه خانواده کمیته امداد با همکاری دستگاه قضا 150 وکیل نیکوکار جهت پیگیری پرونده‌های قضایی شناسایی شد.

موصلی کودکان بازمانده از تحصیل، باسواد کردن زنان خانوار و پیگیری تحصیلات فرزندان خانواده‌های تحت پوشش تا مقطع ارشد را ازجمله آیتم‌های موردتوجه و پیگیری کمیته امداد در حوزه آموزش است.

انتهای پیام/م

101 خانوار خوزستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر