کد خبر: ۶۴۶۲۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵

بدن شما در طول خواب شب انرژی خود را برای روز بعد بدست می‌آورد اما این موضوع درباره‌ی باتری گوشی شما نیز صدق می‌کند یاخیر در این مطلب به این نکته خواهیم پرداخت.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، زمانی که شما خوابیده‌اید و در حال رویا دیدن درباره‌ی پرچمداران سال 2018 هستید گوشی شما در مدت حدود 2 یا 3 ساعت کاملاً شارژ می‌گردد. برای باقی شب نرم‌افزار گوشی پس از رسیدن به ظرفیت 100%، شارژ باتری را متوقف خواهد کرد تا شارژ بیش از حد به آن صدمه نزند. اما این موضوع از ایجاد گرما توسط باتری جلوگیری نخواهد کرد.

افزایش حرارت می‌تواند به باتری صدمه بزند

اگر در طول شب گوشی خود را زیر بالش یا پتو قرار دهید یا حتی اگر داخل قاب خود باشد، توانایی باتری برای شارژ تا ظرفیت کامل را محدود می‌کنید. برای مثال اگر باتری شما به مدت یک سال به دمای 40 درجه سانتی‌گراد برسد، پس از آن باتری شما در شارژ کامل 100% تنها به 65% از ظرفیت خود خواهد رسید و یا اگر باتری شما تنها به مدت سه ماه به دمای 60 درجه سانتی‌گراد برسد، 40 درصد از ظرفیت خود را از دست خواهد داد.

این اطلاعات نشان می‌دهند که نگه داشتن شارژ باتری بین 40 تا 80 درصد باعث عمر بهینه‌ی آن می‌شود که نشانگر این است که یک شارژ کوتاه در میانه‌ی روز برای باتری شما مفید‌تر است. شارژ در طول شب امکان نگه داشتن شارژ بین این درصد را به شما نمی‌دهد مگر اینکه هر ساعت از خواب بیدار شوید. با این تفاسیر اگر بازهم می‌خواهید گوشی خود را در طول شب شارژ کنید مطمئن شوید که چیزی بر روی آن قرار ندارد که باعث ایجاد گرمای اضافه برای باتری شود؛ حتی قاب گوشی.

منبع: شهرسخت افزار

انتهای پیام/

آیا شارژ گوشی در طول شب کار درستی است؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر