کد خبر: ۶۴۶۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
یک ناشر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دولت آبادی گفت: مجوز انتشار ۸۰ تا ۸۵ درصد کتاب ها، در سال گذشته زیر یک ماه صادر می‌شد.

سال 96 مجوز انتشار کتاب سریع تر صادر شد///// نوروزاحمد دولت آبادی نویسنده و مدیر مسئول انتشارات نگارتابان، در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت نشر در سال ۹۶ گفت: سال ۹۶ نسبت به سال‌های قبل برای حوزه نشر سال بدی نبود. روند اداری خوب بود و مراحل صدور مجوز کتاب هم نسبت به قبل سریعتر انجام می‌شد. مجوز انتشار ۸۰ تا ۸۵ درصد کتاب‌ها زیر یک ماه صادر می‌شد. البته شرایط برای همه کتاب‌ها یکسان نبود و برخی کتاب‌ها مدت بیشتری بررسی می‌شد. اما در کل روند صدور مجوز کتاب بهتر شد.

وی تاکید کرد: باید بدانیم با فرهنگ نمی‌توان تجارت کرد. این قدر دستمان باز هست که بتوانیم کتاب‌های خوب را در جامعه عرضه کنیم تا مردم این کتاب‌ها را جایگزین کتاب‌های دکوری کنند. این با مردم است بخواهند ظاهر سازی کنند یا اینکه بخواهند با واقعیت طرف شوند.

مدیر مسئول انتشارات نگار تابان در خصوص افزایش قیمت کاغذ در سال ۹۶ اظهار کرد: قیمت کاغذ صد در صد روی نشر تاثیر گذاشت. این تاثیرگذاری از دو جنبه بود؛ افزایش قیمت کاغذ و وضعیت اقتصادی مردم با هم نمی‌خواند و در نمایشگاه‌های کتاب می‌دیدم، مردم ترجیح می‌دادند با بن هایشان کتاب سبک بخرند تا تعداد کتاب بیشتری نصیب آن‌ها شود.

این نویسنده ادامه داد:، اما در سال گذشته، فروش کتاب نسبت به سال‌های قبل تفاوتی نداشت، ولی نمی‌توان گفت: مردم استقبال نکردند. اتفاقا مردم از کتاب استقبال می‌کردند و همچنان استقبال می‌کنند. هرچند در بعضی جا‌ها تبلیغات نمایشگاه‌های کتاب اندک بود. به هر حال، امسال هم نسبت به سال‌های قبل تفاوت چندانی در فروش کتاب نمی‌دیدم. اما این گونه نبود که اوضاع اقتصادی مردم بد باشد و کتاب نخرند.

انتهای پیام/

نظر یک ناشر درباره وضعیت نشر در سال ۹۶ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر