کد خبر: ۶۴۶۳۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰
دهمرده‌ای مطرح کرد:

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: متأسفانه سالانه تعداد 2500 نفر در اثر بروز سوختگی در کشور فوت می‌کنند.

جیندی ویژه چهارشنبه‌سوری *** کمبود تخت‌ ویژه بیماران سوختگی در کشور/ سالیانه 2500 نفر در اثر سوختگی جان خود را از دست می‌دهندحسین دهمرده‌ای رئیس بیمارستان سوختگی مطهری در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: این روزها جشن چهارشنبه سوری از حالت سنتی خارج شده است و به سمت ترقه‌بازی و انفجار مواد منفجره رفته است، این نوع رفتارها برای نوجوانان، جوانان و حتی عابرین خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به این افراد وارد کند.

وی ادامه داد: در مراسم چهارشنبه‌سوری سال گذشته 98 مورد به بیمارستان مراجعه کردند که از میان آنها تعداد 80 نفر به صورت سرپایی درمان شدند و 13 نفر به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری شدند.

دهمرده‌ای با اشاره به صدمات ناشی از سوختگی عنوان کرد: صدمات ناشی از سوختگی در برخی از موارد جبران‌ناپذیر است و می‌تواند زندگی فردی و اجتماعی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

وی تأکید کرد: کودکان و نوجوانان در معرض شدید آسیب‌های ناشی از چهارشنبه آخر سال هستند پس والدین و بستگان باید مراقب رفتارهای خود باشند.

سالانه 250 نفردچا عوارض سوختگی می‌شوند

دهمرده ای ادامه داد: متأسفانه سالیانه 2500 نفر جان خود را در اثر سوختگی از دست می‌دهند و 250 هزار نفر نیز دچار عوارض سوختگی می‌شوند.

وی یادآور شد: بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری در آمادگی کامل برای درمان مصدومان احتمالی چهارشنبه آخر سال است، اما به طور کلی تعداد تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران سوختگی در کشور کم است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر