کد خبر: ۶۴۶۹۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴

فدراسیون شطرنج در سال 1396 عناوین مختلفی در مسابقات بین المللی بدست آورد.

عملکرد فدراسیون شطرنج در سال ۱۳۹۶به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حال به عملکرد فدراسیون شطرنج درسال 1396 می پردازیم.

عملکرد فدراسیون شطرنج در ماه فروردین و اردیبهشت سال 96

حضور در مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان آسیا زیر ۲۰ ساله دختر و پسر یازدهم اردیبهشت با ۷۵ نفر از شرکت کنندگان که  بازیکنان ۸ کشور در آن حضور داشتند در شیراز برگزار شد.

حضور در مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا در رده سنی ۸ تا ۱۸ سال دختر و پسر  و همچنین مسابقات شطرنج انفرادی قهرمانی قاره آسیا بانوان و آقایان که در مجموع ۳۲ نفر از شرکت کنندگان به ازبکستان و چین اعزام شدند.

در این مسابقات بازیکنان کشور ما در مجموع ۹طلا ۶ نقره ۶ برنز دریافت کردند.

لیست مدال آورندگان به شرح زیر است:

  آرش داغلی. مهدی غلامی اوریمی،ارش طاهباز، آریا امیدی، مطهره اسدی، اناهیتا زاهدی فر، طناز ازلی، آرتین اشرف، طناز ازلی ، مبینا علی نسبت، آرتین اشرف مسعود مصدق پور، آرش طاهباز مسعود مصدق پور علیرضا فیروزجا ارش طاهباز مسعود مصدق پور مرصاد خداشناس آنوشا مهدیان امیر مسعود مرادی مبینا علی نسب سارا سادات خادم الشریعه

 عملکرد فدراسیون شطرنج در خرداد و تیرماه سال ۱۳۹۶

 حضور در مسابقات جام ستارگان و شطرنج زون 3.1 غرب آسیا بانوان و آقایان چهارم خرداد با حضور ۶۵ نفر از شرکت کنندگان از ۹ کشور در تهران و انزلی برگزار شد.

 حضور نمایندگان ایران در مسابقات برون مرزی شطرنج ریپید و بلینس نونهالان جهان یازدهم اردیبهشت با حضور یک شرکت کننده در بلاروس آغاز شد.

 لیست مدال آوران به شرح زیر است:

سارا سادات خادم الشریعه

میترا حجازی

امیر رضا پور مضانعلی

آرین ۵غلامی

پویا آیدینی

بردیا دانشور

 عملکرد فدراسیون شطرنج در مرداد و شهریور سال ۱۳۹۶

حضور شطرنجبازان در چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا در 3 جدول، همچنین اولین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام آفتاب به ترتیب در تاریخ ۳۰ مرداد و ۷ شهریور و در مجموع با ۵۱۲ شرکت کننده در بین ۲۲ کشور در شهر همدان و خمین برگزار شد.

همچنین حضور در مسابقات برون مرزی شطرنج قهرمانی تیم شهر های آسیا و جام جهانی شطرنج ۲۰۱۷ و اولین دوره مسابقات شطرنج معلولین آسیا به ترتیب از تاریخ ۳ شهریور یازده شهریور و ۲۳ شهریور با حضور ۱۶ بازیکن، در هند گرجستان و قرقیزستان برگزار شد.

 لیست مدال آورندگان این بازی به شرح زیر است:

 آرش طاهباز

امیر محمد سوزنکار

شاهین ساده

مهیار مهری

علی فقیر نواز

صدیقه سرگزی

میر ربی 

امید کریمی

 عملکرد فدراسیون شطرنج در مهر و آبان سال ۱۳۹۶

حضور در دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام پایتخت این مسابقه در تاریخ ۲ آبان با حضور ۴۳۰ نفر از شرکت کنندگان در بین  ۱۶ کشور در تهران برگزار شد.

حضور در پنجمین دوره بازی‌های برون‌مرزی آسیایی داخل سالن و مسابقات شطرنج بین المللی مدارس، همچنین هشتاد و هشتمین کنگره فدراسیوت جهانی شطرنج که به ترتیب درروزهای ۲۴ شهریور، ۵ مهر و ۱۵ مهر با حضور ۱۶ نفر از شرکت کنندگان در ترکمنستان چین و ترکیه برگزار شد.

 در این مسابقات چهار نفر از شطرنج بازان کشورمان موفق به دریافت مدال شدند که لیست مدال اورندگان به شرح زیر است:

سارا سادات خادم الشریعه

مبینا علی نسب

پرهام مقصود لو

علیرضا فیروزجا

 همچنین نمایندگاه ایران در مسابقات برون مرزی شطرنج تیمی نوجوانان زیر ۱۶ سال که  ۱۹ آذر با حضور ۷ نفر از نفر شرکت کنندگان در کشور هند برگزار شد حضور یافتند.

 در این مسابقات سید محمد امین طباطبایی موفق به دریافت مدال برنز تیمی میز ۱ ، علیرضا فیروزجا موفق به دریافت مدال برنز تیمی طلای میز 2 ، همچنین آرین غلامی موفق به دریافت برنز تیمی میز ۳ و در نهایت مهدی غلامی و آنوشا مهدیان موفق به دریافت برنز تیمی شدند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر