کد خبر: ۶۴۷۱۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

معاون وزیر راه و شهرسازی از واگذاری عملیات احداث آزادراه تبریز-شهر جدید سهند به شرکت عمران شهر‌های جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی از واگذاری عملیات احداث آزادراه تبریز-شهر جدید سهند به شرکت عمران شهر‌های جدید خبر داد و گفت: آغاز عملیات ساخت آزادراه تبریز شهر جدید سهند به طول ۱۵ کیلومتر در مورخ ۳ اسفندماه سال جاری در جلسه هیات وزیران به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه‌وترابری از طریق مشارکت به تصویب رسید.

طاهرخانی در ادامه با بیان اینکه طبق دستور وزیر راه و شهرسازی برای آغاز عملیات ساخت این پروژه، آزادراه تبریز-شهر جدید سهند به شرکت نگهداری و بهره‌برداری از آزادراه تبریز-شهر جدید سهند با تامین مالی ۶۰ درصد از منابع مالی توسط سرمایه گذار با هزینه‌ای بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال به زودی انجام خواهد گرفت، گفت: با پایان عملیات اجرایی آزادراه زمان سفر از ۴۰ دقیقه فعلی به ۱۰ دقیقه کاهش می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انعقاد قرارداد عملیات احداث نهمین آزادراه کشور ادامه داد: با کاهش فاصله بین تبریز و شهر جدید سهند علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت، بار ترافیکی جاده فعلی تبریز-آذر شهر نیز که جزء محور‌های حادثه خیز و پرترافیک استان است تا حدود زیادی تعدیل می‌شود.

به گفته این مقام مسئول طول دوره مشارکت و احداث آزادراه ۱۸ ماه است که پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده، آزادراه را به صورت آزمایشی تحت بار ترافیکی قرار گرفته و به یکی از اصلی‌ترین مطالبات و نیاز‌های شهر جدید سهند پاسخ داده شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور روز گذشته از نهایی شدن قرارداد ساخت ۸۹۶ کیلومتر آزادراه جدید در قالب ۸ پروژه خبر داده و گفته بود: ۱۱۱۳ کیلومتر آزادراه در سال گذشته با اعتبار ۸۷۰۰ میلیارد تومان اجرایی شد که ۷۰ درصد سهم از سوی بخش خصوصی و ۳۰ درصد آن را دولت تامین کرد.

انتهای پیام/ش

انعقاد قرارداد عملیات احداث نهمین آزادراه کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر