اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، ۵۰ درصد افزایش یافته است

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، ۵۰ درصد افزایش یافته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر اهداء شده است.

اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، ۵۰ درصد افزایش یافته استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  علیرضا باقری صبح امروز در جمع خبرنگاران از واگذاری اعضا بیمار مغزی در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در واپسین روز‌های سال ۹۶ خانواده سهیلا عوفی با رضایت به اهدا عضو عزیزشان که متاسفانه در پی خونریزی وسیع مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، به سه بیمار نیازمند به عضو زندگی دوباره بخشید.

وی با بیان اینکه کبد و کلیه‌های بیمار به بیمارستان سینای شیراز برای پیوند ارسال شد افزود: قلب و دریچه این بیمار مغزی نیز برداشت شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، ۵۰ درصد افزایش یافته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر اهداء شده است.

وی با تقدیر از روحیه نوعدوستی مردم استان بوشهر و ترویج فرهنگ اهدا عضو، بیان کرد: این مورد هجدهمین مورد اهدا عضو از ابتدای سال تاکنون در استان است در حالی که سال گذشته، ۱۲ مورد اهدا عضو داشتیم.

باقری با بیان اینکه اعضای اهدایی هر کدام از بیماران مرگ مغزی، جان سه تا چهار نفر را نجات می‌دهد تصریح کرد: اهدای عضو می‌تواند سبب نجات چند انسان به صورت همزمان شود که البته تحقق چنین مسئله‌ای نیاز به کار فرهنگی درازمدت دارد و این در حالی است که این مهم در استان بوشهر ترویج یافته است.

انتهای پیام/م

اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی استان بوشهر اهداء شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: