مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد؛

30 زندانی جرایم غیر عمد در آستانه شب عید آزاد شدند

حجت‌الاسلام حسینی مقدم گفت:با عنایات الهی و از محل موقوفاتی با نیت کمک به زندانیان، بدهی 300 میلیونی 30 نفر از زندانیان استان قم پرداخت و در آستانه شب عید، این افراد آزاد شدند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قمگفت:با عنایات الهی و ازمحل موقوفاتی بانیت کمک به زندانیان، بدهی 300 میلیونی 30 نفر از زندانیان استان قم پرداخت و در آستانه شب عید، این افراد آزاد شدند.

وی افزود:برای این منظور مبلغ 150 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات مربوطه برای پرداخت 300 میلیون تومان بدهی این افراد هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه پیش از پرداخت بدهی، جلسات مختلفی با حضور طلبکاران برگزار شده بود گفت: با تشکیل گروه مددکاری و طی گفت‌وگو با این افراد، تصمیم بر این شد که بخشی از بدهی توسط طلبکاران بخشیده شده و مابقی نیز از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه پرداخت شود.

حسینی مقدم یادآورشد: نکته جالب در مورد افراد زندانی آزاد شده این بود که هیچ یک از آنها تا لحظه آزادی از این اقدام خبر نداشتند و به یکباره از آن مطلع شدند.

وی ادامه داد: طلبکاران این افراد همکاری خوبی با اوقاف داشتند و به طور میانگین 30 تا 80 درصد مبالغ بدهی‌ها بخشیده شد به این ترتیب با 150 میلیون تومان اعتبار، بدهی 300 میلیونی این 30 نفر تسویه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه اتفاقات بسیار زیبایی را در این قضیه شاهد بودیم عنوان کرد: از جمله اینکه دو برادر زندانی بعد از چهار سال به واسطه این اقدام آزاد شدند.

انتهای پیام/ح

آزادی 30 زندانی جرایم غیرعمد در آستانه شب عید از محل موقوفات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: