کد خبر: ۶۴۸۴۸۷۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۹

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر کشور گفت: دهیاران با عضویت در جمعیت هلال احمر به زودی به عنوان نیرو‌های امدادگر در فعالیت‌های این جمعیت مشارکت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ حبیب درگاهی سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر امروز در جمع خبرنگاران استان گفت: برای اجرای این طرح، تفاهم نامه «دهیار، نیروی امدادگر در روستا»، به زودی بین سازمان داوطلبان و مدیریت امور روستایی و هلال احمر قزوین امضا می‌شود.

به گفته درگاهی، سه هزار و ۳۰۰ نفر عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هم از فعالیت ۳۱ پایگاه برای همراهی با مسافران نوروز سخن گفت و ادامه داد: هشت پایگاه هم برای آموزش و پیشگیری از سوانح با عنوان کمپین نه به تصادفات فعال است.

حسن آصفی با اشاره به هزینه حدود ۹۰۰ میلیون تومانی گل در مناسبت‌ها از اجرای طرح سوگ مهر با هدف کمک به قشر آسیب پذیر خبر داد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌ها استانداری قزوین هم در این نشست گفت: حرکت در مسیر توسعه روستایی، توزیع ماشین آلات، پوشش اینترنتی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده دفتر امور روستایی استان قزوین است.

وی گفت: ۴۵ هزار خانوار روستایی و ۷۰ هزار واحد مسکونی تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند.

نجفی از افزایش ۳۰ درصدی گردشگران روستایی خبر داد و گفت: ظرفیت‌های ارزشمندی در روستا‌ها وجود دارد که می‌تواند در رونق گردشگری موثر باشد که با اقدامات انجام شده در این زمینه شاهد افزایش ۱۹ درصدی اقامت در روستا‌های استان بوده ایم.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌ها استانداری قزوین گفت: همچنین به منظور رفاه حال گردشگران روستایی ۲۰۰ تخت گردشگری به مراکز بوم گردی و اقامتی اضافه شد تا پاسخگوی نیاز‌ها باشد.

انتهای پیام/

نشست خبری سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در قزوین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر