کد خبر: ۶۴۹۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی از پیروزی نوجوانان ایران مقابل چین تایپه و درخشش متین آقاجانپور کاپیتان تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران پرداخته‌است.

گزارش سایت فیبا از درخشش کاپیتان تیم بسکتبال نوجوانان ایرانبه‌ گزارش ‌ خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ، تیم‌ملی بسکتبال نوجوانان ایران در دومین دیدار از رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی به مصاف چین تایپه رفت و ۹۳ بر ۸۴ به برتری رسید. فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی از این برد نوجوانان ایران و البته درخشش متین آقاجان‌پور کاپیتان تیم ملی نوشته‌است.

تیم‌ ‌ملی ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های قهرمانی آسیا ۹۳-۸۴ تیم چین تایپه را شکست داد و در صدر گروه C ایستاد. متین آقاجانپور عملکرد خوبی برای ایران به نمایش گذاشت و با ۳۹ امتیاز نقش محوری زیادی در این پیروزی ایفا کرد.

او عملکرد خوبی در امتیاز آوری داشت و همچنین ۱۰ ریباند و سه توپ ربایی نیز ثبت کرد. باید اعلام کنیم که او با مجموع امتیازهایش در این مسابقه سومین بازیکن امتیاز آور تاریخ این مسابقات نام گرفت.

در واقع ایران در این مسابقه سریعتر از چین تایپه بازی کرد. قهرمان غرب آسیا ابتدا ۲۸ بر ۲۱ عقب افتاد، اما در کوارتر بعدی قبل از این که حریف بخواهد نتیجه‌ را حفظ کند، بازی را به سود خود کرد و ۲۹ – ۱۹ در کوارتر دوم به برتری رسید تا در نیمه پیروز میدان شود.

بازی تند و تیز ایران در نیمه دوم ادامه‌ پیدا کرد. آقاجانپور در کنار رقابت در ترکیب ایران رقابتی جالب با همتای خود در چین تایپه نیز داشت. چن چیانگ ، بازیکن روبروی او بود که در این مسابقه ۲۰ امتیاز آورد، اما در مجموع این ایران بود که عملکرد بهتری داشت و توانست پیروزی خود را رقم بزند. باید اشاره کنیم که متین آقاجانپور که امروز ستاره ایران بود، از طرف بازیکنانی همچون محمد سینا واحدی که ۱۸ امتیاز آورد و همچنین علیرضا مرتضوی که ۱۲ امتیاز و ۹ ریباند ثبت کرد، حمایت شد.

با این پیروزی ایران مستقیما راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و منتظر می ماند تا حریفش در این مرحله را بشناسد.

انتهای پیام / 

تمجید فیبا از تیم ملی بسکتبال نوجوانان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر