کد خبر: ۶۴۹۰۰۹۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
نژادبهرام در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران گفت: بخش اعظمی از تخلفات گزارش شده در کمیسیون ماده 100 مربوط به مهندسان ناظر است.

تخلف مهندسان ناظر در کمیسیون ماده 100/ غنی بودن سوله‌های بحران از جهت ایمنیبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پس از زلزله‌های اخیر در ساختمان مدیریت بحران جلسه‌ای تشکیل شد. مهندس خاکی رئیس سازمان نظام مهندسی در آن جلسه این موضوع را که مسئولان شهرداری برای دادن پایان کار به تذکرات مهندسان ناظر توجهی ندارند، مطرح کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به لرزه خیز بودن ایران مقاومت ساختمان‌ها امر بسیار مهمی است، گفت: اگر به استحکام ساختمان‌ها رسیدگی نشود، پس از زلزله فاجعه بزرگی رخ می‌دهد.

زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه این امر تخلف محسوب می‌شود، گفت: شاید مواردی وجود داشته باشد که مهندس خاکی باید آن‌ها را به عنوان نامه به شهرداری و شورای شهر گزارش دهد تا رسیدگی‌های لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه به مسئولان شهرداری ابلاغ شده است که بدون امضای مهندسان ناظر پایان کار ندهند، گفت: در کمیسیون ماده 100 بخش اعظمی از تخلفات گزارش شده مربوط به مهندسان ناظر است.

عضو شورای شهر تهران افزود: به صورتی که نماینده ناظر با چشم‌پوشی در موارد مهم امضای صلاحیت گرفتن پایان کار را می‌دهد.

نژاد بهرام در پاسخ به اینکه آیا ساختمان مدیریت بحران مقاومت لازم را دارد یا خیر؟، گفت: در این مورد بررسی نکردم، اما در آینده حتما بررسی می‌کنم و گزارش بررسی‌های لازم را ارائه می‌دهم.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه سوله‌های بحران از جهت ایمنی قوی هستند و توانایی تحمل بحران را دارند، گفت: تنها زلزله بحران محسوب نمی‌شود، موارد متعددی از قبیل تندباد، ترکیدگی لوله بر اثر فشار قوی آب نیز تولید بحران می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر