کد خبر: ۶۵۰۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار گفت: برای پیشگیری از قاچاق کالا باید به سمت راهکار‌های پیشگیرانه رفت تا انگیزه و میل به قاچاق را کاهش دهیم.

 عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق دارند و این‌گونه نیست که خودشان محملی برای قاچاق باشند.

عبدالرحیم کردی افزود: به آن میزانی که هجمه و حمله به مناطق آزاد وجود دارد، در واقعیت در این مناطق قاچاق وجود ندارد. مناطق آزاد هیچ نقشی در فرآیند قاچاق ندارند، بار‌ها و بار‌ها هم در این زمینه عنوان‌شده است.

وی ادامه داد: فرآیند ورود و خروج کالا از منطقه آزاد نشان می‌دهد که منطقه نمی‌تواند در ورود و خروج کالای قاچاق نقش داشته باشد.

کردی با تأکید بر اینکه راه پیشگیری از قاچاق کالا روش‌های سلبی و قهری نیست، ادامه داد: باید به سمت راهکار‌های پیشگیرانه برویم تا انگیزه و میل به قاچاق را کاهش دهیم.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار تصریح کرد: برای این کار باید اول هزینه قاچاق را بالا ببریم و برخورد جدی و اساسی انجام دهیم. دوم اینکه راهبرد اساسی برای حمایت واحد‌های تولیدی فرآوری در نظر بگیریم.

وی گفت: ما در منطقه آزاد تعرفه واردات برنج آماده را دو برابر کردیم و این خود میل به قاچاق را کاهش داده است، همچنین ستاد پیشگیری از قاچاق کالا در منطقه تشکیل‌شده و ناظر بر تمامی امور است.

کردی افزود: رویکرد ما نسبت به این پدیده ناهنجار پیشگیرانه است و قطعاً با ایجاد تعامل و همراهی با دستگاه‌های نظارتی و اقتصادی بخش عمده‌ای از قاچاق کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار اظهار داشت: اگر فعالیت‌ها و اقدامات تولید کالا باقیمت پایین‌تری در داخل کشور انجام شود و هزینه قاچاق از مرز‌ها افزایش پیدا کنند یقیناً در کاهش قاچاق مؤثر خواهد بود.

وی تأکید کرد: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق خواهند داشت نه اینکه خودشان محملی برای قاچاق باشند.

کردی افزود: سال ۹۶ منطقه آزاد تجاری - چابهار در موضوع پیشگیری از قاچاق کالا عملکرد خوبی داشته و موارد پیش‌آمده انگشت‌شمار است.

انتهای پیام/ع

مناطق آزاد هیچ نقشی در فرآیند قاچاق ندارند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر