کد خبر: ۶۵۰۳۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
گمرک خبر داد:

مأموران گمرک فرودگاه امام‌خمینی(ره) در واشرهای صنعتی ماده مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

کشف تریاک در واشرهای صنعتی به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مأموران گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در بازرسی از یک بسته پستی حاوی انواع واشرهای صنعتی موفق به کشف تریاک شدند.

این مأموران با استفاده از دستگاه‌های کنترلی و ایکس ری به محتوی بسته مشکوک شده و به بازرسی آن اقدام کردند. بسته حاوی واشرهای صنعتی بود که مواد مخدر به شکل ماهرانه‌ای روی سطح این واشرها جاسازی شده بود.

بنابراین گزارش، در گمرک امانات پستی فرودگاه امام خمینی (ره) تریاک، شیره و قرص‌های روان گردان بیشترین حجم مواد مخدر کشف شده در بسته‌های پستی بوده‌اند.

بر اساس این گزارش تجربه و مهارت‌های مأموران گمرک را در کنار دستگاه ایکس ری، و سگ‌های مواد ياب در تشخیص ونوع کالای ارسالی بسیار تأثیر گذار است و مهارت ماموران گمرک در سال‌های اخیر در کنار این ابزار کنترلی آمار کشفیات قاچاق را افزایش داده است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی گمرک کشور در خصوص کشفیات مواد مخدر در دو سال اخیر نشان می‌دهد همزمان با الکترونیکی شدن گمرک و راه اندازی سامانه جامع گمرکی و مجهز شدن گمرک به ابزارهای کنترلی و سگ‌های مواد یاب قاچاقچیان از راه‌های متفاوتی برای جابه‌جایی مواد مخدر استفاده می‌کنند، اما در تمامی روش‌ها ناکام بوده اند.

عملکرد گمرک در سال‌های اخیر جایگاه این سازمان را در میان کشورهای عضو سازمان جهانی ارتقا داده است. گمرک ایران در سال 2017 توانست در کشفیات مواد مخدر مقام اول را در جهان کسب کند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر