کد خبر: ۶۵۰۳۱۶۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی موافقت کردند.

کلیات طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 تصویب شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز(سه‌شنبه 28 فروردین ماه)‌ کلیات طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را بررسی و با 137 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع به تصویب رساندند.

اما این طرح مخالف و موافقانی هم داشت، پورمختار نمایندگان مردم کبودرآهنگ و بهار ضمن ابراز مخالفت با این طرح گفت: اصلاحات اثربخش و تأثیرگذاری برای رفع مشکلات بر سر راه تولید در این طرح نیامده است و تنها به عنوان یک گزارش می‌تواند ارائه شود.

وی ادامه داد: مثلا درباره سهام موسسات اعتباری از 5 درصد به 10 درصد افزایش صحبت کرده که این موضوع چه تأثیری بر تولید دارد؟

پورمختار تأکید کرد:‌ اکنون دریافت مالیات از واحدهای تولیدی، بحث کارگری، عدم تأمین سرمایه توسط بانک‌ها بیشترین فشار را به تولید می‌آورد که در این طرح به آن پرداخته نشده است.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی تصریح کرد: بر اساس طرح این کمیسیون شورای رقابت مرجع تنظیم گردشگری گذاشته شده که در حقیقت چنین نقشی ندارد.

همچنین برزگر نماینده مردم سلماس به عنوان موافق این طرح تصریح کرد: با سه دلیل عمده می‌توان گفت که چرا اصل 44 به خوبی اجرا نمی‌شود، ابتدا آنکه دولت رغبتی به اجرا ندارد، بخش خصوصی آمادگی لازم برای ورود به طرح‌های بزرگ را ندارد و در نهایت خلأ قانونی اجازه عملیاتی شدن موارد آن را نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی که می‌خواهد در بخش انرژی سرمایه گذاری کند، بی‌قیمتی است که دولت به قیمت گذاری شورای رقابت هیچ توجهی ندارد و در این طرح این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر