کد خبر: ۶۵۱۵۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
کد خبر : ۶۵۱۵۴۵۱

سه کوهنورد تهرانی که در کوه بلقیس این شهرستان گرفتار کولاک و مه غلیظ شده بودند با تلاش اهالی روستا و نیروهای امدادی نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ فرماندار تکاب گفت: سه کوهنورد تهرانی که در کوه بلقیس این شهرستان گرفتار کولاک و مه غلیظ شده بودند با تلاش اهالی روستای نصرت آباد بخش تخت سلیمان و نیروهای امدادی نجات یافتند.

علی مکرمی افزود: این کوهنوردان به همراه یک تیم 19 نفری از استان تهران روز گذشته به قله بلقیس صعود کرده و در هنگام بازگشت مسیر را به علت شرایط نامساعد جوی گم کرده بودند.

وی بیان کرداین سه نفر که یک زن 26 ساله و 2 مرد 32 و 58 ساله هستند پس از نجات یافتن توسط نیروهای امدادی به مدرسه ای در روستای قراولخانه در حوالی کوه بلقیس منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

مکرمی با اشاره به نجات این کوهنوردان پس از 2 ساعت جست و جو، افزود: 16 کوهنورد دیگر هم که دچار سرمازدگی شده بودند توسط تیم پزشکی اورژانس 115 تکاب به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

گفتنی است وزش باد و بارش باران از صبح روز جمعه تکاب را فراگرفته و در ارتفاعات و مناطق روستایی بارش ها به صورت برف و کولاک بوده است.

گروه های کوهنوردی تکاب برنامه روز گذشته خود را به علت بارش شدید باران و نامساعد بودن شرایط آب و هوایی لغو کردند اما کوهنوردان تهرانی بدون اطلاع از وضعیت هواشناسی به کوه بلقیس تکاب صعود کرده بودند.

کوه بلقیس با نام محلی ' بالقز' یا 'هاچاداغی' در هشت کیلومتری مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و با 2 قله به ارتفاع سه هزار و 350 و سه هزار و 655 متر از سلسله کوه های شرق دریاچه ارومیه است.

انتهای پیام/ح

 

نجات کوهنوردان در کوه بلقیس تکاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر