کد خبر: ۶۵۳۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
کد خبر : ۶۵۳۰۸۸۲
سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع افغانستان:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بعد از خروج اشغالگران از افغانستان سعی کرده ایم تا به برقراری امنیت در این کشور کمک کنیم.

ایران و افغانستان همسایگان خوبی برای یکدیگر هستند و مشکلی بین دو ملت وجود نداردبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که به تهران سفر کرده است، صبح امروز یکشنبه ٢٣ اردیبهشت با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

باقری در این دیدار با اشاره به تاریخ، زبان و دین مشترک دو کشور، گفت: با فرهنگ و تمدن مشترک، دو ملت همواره در طول تاریخ همسایگان خوبی برای یکدیگر بوده اند و خواهند بود و هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

وی افزود: امیدوارم در این سفر تصمیمات خوبی به نفع هر در ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و افغانستان اتخاذ شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه روابط نظامی دو کشور ریشه دار است، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آنکه کشور افغانستان مورد تجاوز نظامی قرار گرفت، هموراه جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده تا در کنار ملت افغانستان و مجاهدین باشد و کمک کند تا مبارزه با اشغالگران پیش رود.

باقری ادامه داد: بعد از خروج اشغالگران هم در تمام مقاطع سعی کرده ایم تا حد امکان به برقراری امنیت در افغانستان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی از نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع انجام می شود، تصریح کرد: ستادکل نیروهای مسلح بعنوان عالی ترین ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت سیاستگذاری و هدایت نیروهای مسلح را بر عهده دارد، بنا شد مسائل مربوط به امنیت مرزها در این جلسه مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد.

 وزیر دفاع افغانستان نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه ایران کشور دوست و خانه دوم ما است، اظهار کرد: در طول تاریخ دولت جمهوری اسلامی افغانستان با جمهوری اسلامی ایران روابط تاریخی، طولانی و پایداری داشته است.

وی افزود: ما می خواهیم این روابط را به نحوی که به نفع دو دولت باشد گسترش دهیم. ما زبان، دین، فرهنگ و وجوهات مشترک داریم و مردم افغانستان همیشه تابع احسان و نیکی ملل جهان خصوصا همسایگان هستند.

طارق شاه بهرامی با اشاره به اینکه همراهی ایران در شرایط سخت را با مردم افغانستان به یاد داریم، تصریح کرد: از دست گیری جمهوری اسلامی ایران در دوران جهاد و مقاومت قدردانی می کنیم. مردم افغانستان به یاد دارند در آن دوران سخت، دولت و ملت ایران گام به گام ما را کمک کردند.

وزیر دفاع افغانستان تصریح کرد: به اینجا آمده ایم تا مناسبات دوستانه بین دو ملت و نیروهای مسلح را افزایش دهیم و با مشکلی که مردم افغانستان دست و پنجه نرم می کنند بنام تروریسم، خود را از آن نجات دهیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بتوانیم در افغانستان و منطقه، صلح و ثبات و امنیت که حق مردم افغانستان و منطقه است را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر