کد خبر: ۶۵۳۲۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
شاه آبادی خبر داد؛

معاون صدا گفت:بیش از ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه برای ماه مبارک رمضان درشبکه های مختلف رادیو تولید کرده ایم.

تولید بیش از 154هزار دقیقه برنامه در شبکه های رادیو ویژه ماه رمضان/فرزاد حسنی، مجری شب های قدر شدبه گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حمید شاه آبادی معاون صدا در نشست خبری ویژه برنامه های رادیو در ماه مبارک رمضان که  امروز برگزار شد،با بیان اینکه  ماه مبارک رمضان مانند یک فصل جدید است و ما در بهار قرآن با فصل جدید زندگی مواجه هستیم، گفت: رسانه فعال رسانه ای است که این تغییر را در درون خود حس و ارائه کند .

وی ادامه داد:من به نمایندگی از زحمات سه هزار همکار خود در رادیو که روزانه ۳۵۴ ساعت برنامه تولید می کنند بخش هایی از برنامه های ماه رمضان را تشریح می کنم.

معاون صدا با بیان اینکه بیش از ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه برای  ماه مبارک رمضان درشبکه های مختلف تولید کرده ایم، ادامه داد: رادیو به موضوع خانواده توجه لازم دارد و در حوزه خانواده به سمت و سوی خانواده ایمانی و قرآنی حرکت می کنیم چرا که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای این موضوع است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان از جرایم کاسته می شود و باید از فرصت انس با خدا استفاده کنیم، ادامه داد:رسانه باید بتواند در زندگی روزمره تاثیر گذار باشد و رادیو نیز به دنبال همین هدف است.

شاه آبادی با بیان اینکه یکی از مهمترین موضوعاتی  که رادیو می خواهد به آن بپردازد حق الناس است، گفت: بسیاری از برنامه های ما مستقیم یا غیر مستقیم به موضوع حق الناس و حقوق مردم می پردازد .

معاون صدا در خصوص برنامه های مختلف در رادیو بیان کرد:طرحی را در شبکه رادیو ایران  به نام «من خادم هستم» برای توجه به زندگی و مسائل و مشکلات خادمین مساجد برای ترویج خادمی ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زندانیان غیر عمد با ارقام کمی وجود دارند، گفت: پویش مردمی برای آزادی زندانیان به نام قرارآسمانی هرشب ویژه افطار پخش خواهد شد.

وی در بخش دیگری درباره ایام ارتحال امام خمینی (ره) گفت: تفسیر آفتاب  از رادیو معارف با محوریت امام خمینی (ره) روی آنتن می رود.

شاه آبادی ادامه داد:«برنامه حق با توست» آموزش هایی درباره روابط فردی و اجتماعی است که همه روزه از رادیو سلامت پخش می شود.

راه اندازی رادیو ترتیل از ابتدای ماه رمضان

وی در خصوص افتتاح رادیو ترتیل بیان کرد: روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت رادیو ترتیل نیز افتتاح می شود و کار خود را ابتدای ماه رمضان آغاز می کند.

سیفی مدیر رادیو جوان در ادامه گفت: فرزاد حسنی ویژه برنامه شب های قدر را اجرا خواهد کرد.

صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ با بیان اینکه «روز رهایی» برنامه  ویژه روز قدس است، ادامه داد: همچنین «در حوالی قاف» برنامه ویژه افطار شبکه رادیو فرهنگ خواهد بود.

وی افزود: ویژه برنامه های ما در رادیو فرهنگ ۱۳۰ ساعت است و شعرخوانی هنرمندان نزد رهبر انقلاب را هم با یک روز تاخیر در این شبکه پخش می کنیم.

مجتبی تونه ای مدیر رادیو معارف با بیان اینکه پخش جزء خوانی قرآن کریم صبح ها از حرم امام رضا (ع) و ظهر از حرم حضرت معصومه (ع) پخش می شود، گفت: برای نخستین بار تفسیر سوره حمد از امام خمینی (ره) را پخش می کنیم.

حمید قاسمی مدیر رادیو ورزش با بیان اینکه تدابیری اندیشیده ایم که در برنامه های کارشناسی به سوالات ورزشکاران درباره فعالیت هایشان در ماه رمضان پاسخ دهیم،ادامه داد:ویژه برنامه افطار را با نام «فرصت پرواز» پخش خواهیم کرد.

حمیدرضا مقدسی مدیر رادیو پیام و آوا با بیان اینکه دو ویژه برنامه سحرگاهی و افطار در ماه رمضان ۴۵ دقیقه و ۳۵ دقیقه ای پخش می کنیم ادامه داد:ترانه ها و تصنیف های عرفانی در ایام ماه رمضان پخش می شود و آیتم های کوتاه مدت را تهیه کرده ایم که در حوزه سلامت و تغذیه نکاتی را به صورت کوتاه در برنامه ها مطرح می کنیم.

وی با بیان اینکه پیام هایی درباره روزه داری، مسائل احکام و رفتار اجتماعی نیز در شبکه آوا و پیام پخش می شود، گفت: در روز قدس نیز تلاش می کنیم گزارش های لحظه به لحظه ای  داشته باشیم.

محمدرضا قربانی مدیر رادیو نمایش گفت: پنج سریال رادیویی در ماه رمضان امسال آماده شده است.

احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن در ادامه مراسم گفت: ویژه برنامه عید فطر و پوشش نمایشگاه قرآن همچنین برنامه استهلال از جمله برنامه هایی است که در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

سعید یوسف نیا مدیر رادیو صبا با بیان اینکه ویژه برنامه عصر صبا را در این ایام داریم که مسائل حق الناس را در فضایی طنز مطرح می کنیم، ادامه داد: مسابقه همپای صدا نیز هر روز از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن می رود.

صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت گفت: رادیو سلامت از ۱۰ روز قبل از ماه رمضان به استقبال این ماه رفته است و برای کسانی که نیاز است آموزش ها و تعلیماتی برای ورود به این ماه داشته باشند برنامه هایی را پخش می کنیم. همچنین برنامه «راهی شو» ویژه افطار است که در آن سلبریتی های جدیدی را به جامعه  در حوزه خیران معرفی می کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر