کد خبر: ۶۵۳۴۴۳۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱

مدیرکل بهزیستی استان قم از راه‌اندازی سامانه "تصمیم" در قم خبر داد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛رضا سلیقه،مدیرکل بهزیستی استان قم؛با اشاره به سیاست‌های اداره کل بهزیستی استان قم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد : نیاز جامعه امروز توجه به مقوله آموزش در بین جوانان و زوجین است.

وی از راه‌اندازی سامانه "تصمیم" در قم خبر داد و ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته دریازده استان پر طلاق کشور ازجمله قم سامانه‌ای به نام "تصمیم" ایجادشده تا متقاضیان با استفاده از این سامانه قبل از ورود به دادگاه از خدمات مشاوره‌ای برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این زوج‌ها بعد از دریافت مشاوره به زندگی خود بازمی‌گردند خاطرنشان کرد : به دلیل آزمایشی بودن این سامانه،هم‌اکنون خدمات مشاوره‌ای در دو مرحله یکی پس از ثبت درخواست در سامانه "تصمیم" و دیگری در حین انجام مراحل طلاق ارائه می‌شود .

رضا سلیقه با بیان اینکه با ورود زوج متقاضی به دادگاه اصطلاحاً قبح کلمه طلاق از بین می‌رود گفت: افراد متقاضی باید درخواست خود را به‌صورت اینترنتی در سامانه ثبت کنند و مراحل بعدی با توجه به‌نوبت دهی در این سامانه انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه طرفین ازدواج باید درک و باور درستی از ازدواج داشته باشند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون قبل از ازدواج نیز مشاوره‌هایی برای افراد در نظر گرفته‌شده اما مدت آن بسیار کم است و برای بالا بردن زمان این آموزش‌ها قرار است با جهاد دانشگاهی همکاری‌هایی صورت گیرد.

انتهای پیام/الف

سامانه "تصمیم" در قم راه اندازی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر