کد خبر: ۶۵۳۴۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۶ از مشاوره کمیته امداد بهره‌مند شدند.

ارائه مشاوره به بیش از  ۱۲ هزار نفر در سال ۹۶ توسط کمیته امدادعلی کریمی اصل معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه 12 هزار و 500 نفر از خدمات مشاوره‌ای کمیته امداد در سال 96 بهره مند شدند، گفت: از این تعداد 5 هزار و 100 نفر مشاوره فردی  و 7 هزار و 400 نفر مشاوره گروهی دریافت کردند.

وی افزود: 176 مورد از این افراد زنان سرپرست خانوار بودند که پس از مشاوره ازدواج مجدد کردند. 159 نفر از این بانوان مطلقه بودند، 17 نفر بر اثر فوت همسر سرپرست خانواده بودند و 14 نفر از این افراد که متارکه کرده بودند، به زندگی قبلی خود بازگشتند.

کریمی‌اصل خاطرنشان کرد: 2 هزار و 100 نفر مشاوره قبل،‌ حین و بعد از ازدواج را به صورت دوره 6 ماهه سپری کردند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه با بررسی‌های لازم دانش آموزانی که تحت پوشش کمیته امداد بودند و ترک تحصیلکرده بودند شناسایی شدند، گفت: 178 مورد از این افراد به تحصیل بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه موضوع مشاوره‌های گروهی کمیته امداد در زمینه های آسیب‌های اجتماعی،‌ مهارت‌های زندگی،‌ ازدواج موفق، فرزند پروری، تاب آوری خانواده، اعتیاد و غیره میباشد، گفت: در این راستا با 46 کیلینیک مشاوره‌ای قرارداد بسته‌ایم؛ افرادی که نیاز به مشاوره‌های تخصصی داشته باشند، با هزینه کمیته امداد به آن کیلنیک‌ها ارجاع داده می‌شوند.

کریمی‌اصل در پایان گفت: تعداد مشاوران مستقر در کمیته امداد 16 نفر است اما تمامی ادارات کمیته امداد و 16 نفر مشاور مستقر با 46 مرکز کلینیک تحت قرارداد کمیته امداد ارتباط دارند.

انتهای پیام/

 

بهره مندی مددجویان کمیته امداد از مشاوره های تخصصی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر