کد خبر: ۶۵۳۴۹۱۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷

رییس اتاق تعاون استان خوزستان گفت:اتاق تعاون جایگاه قانونی و حقوقی خود را به موجب اصل ۴۴ قانون اساسی اخذ کرده است.

مرتضی رخیصی  رییس اتاق تعاون استان خوزستان در مراسم افتتاح مرکز داوری اتاق تعاون خوزستان در آبادان درگفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ؛گفت : اتاق تعاون با هدف حمایت و رونق بخشی به تعاونی ها شکل گرفته است که در ماده ۵۵قوانین مربوط به بخش تعاون قید شده است که همگی متضمن واگذاری مسوولیت هایی از ناحیه دولت به بخش تعاون است.

وی افزود: یکی از وظایف اتاق های تعاون مربوط به بخش داوری است که به موجب بند ۱۴ ماده ۵۷ بخش تعاون ؛ وظیفه ی داوری و حرفه ای در فعالیت های تعاونی ها به ما محول شده است که این مهم با هماهنگی قوه محترم قضاییه انجام پذیرفته است که عمده فعالیت ما به حل و فصل اختلافاتی است که بعضا در فعالیت تعاونی ها رخ می دهد.

رییس اتاق تعاون استان خوزستان گفت : در مرکز داوری اتاق تعاون خوزستان در سال ۹۶ قریب ۴۰۰ پرونده را داوری کردیم که تعداد زیادی از پرونده ها را با صلح و سازش مختومه اعلام کردیم و بیش از  160پرونده نیز احکامی صادر و به اجرا گذاشته شد .

رخیصی افزود: امروز شاهد افتتاح دفتر نمایندگی اتاق تعاون استان در آبادان هستیم که امیدواریم با شروع به کار این شعبه از مرکز داوری شاهد تسریع در رسیدگی به پرونده های تشکیل شده برای حل اختلاف در تعاونی ها ی شهرستان آبادان به ویژه تعاونی های مسکن مهر باشیم.

گفتنی است در این مراسم  حضرت حجت الاسلام والمسلمین بدری  معاون قضایی دادگستری آبادان و سید شریف موسوی عضو شورای شهر نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/د

افتتاح مرکز داوری دفتر نمایندگی اتاق تعاون

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر