کد خبر: ۶۵۳۵۰۶۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶

۸۰۳ تن و ۵۶۵ کیلوگرم کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سید محمد جعفری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از هشتم اردیبهشت عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را آغاز کرده است، گفت: ۸۰۳ تن و ۵۶۵ کیلوگرم کلزا از ابتدای سال زراعی امسال اری تاکنون از کشاورزان مازندران خریداری شد.

وی به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و افزود: این میزان خرید توسط ۱۳ مرکز از ۲۲ مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: ۲۲ مرکز خرید در شهرستان‌ های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور آمادگی لازم برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند.

جعفری افزود: ۲ مرکز دیگر نیز در صورت نیاز به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی گفت: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا  با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۲۸ هزار و ۶۶۵ ریال تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور با اشاره به شرایط آب و هوایی استان و بارندگی‌ های پراکنده و رطوبت بالای دانه‌های روغنی کلزا و با توجه به اینکه مراکز خرید دانه‌های کلزا با رطوبت بالای ۲۰ درصد را تحویل نخواهند گرفت از کشاورزان خواست: در برداشت کلزا عجله نکنند و از برداشت این محصول در نخستین ساعات صبح خودداری کنند.

جعفری افزود: در مراکز خرید، دانه‌ های روغنی با رطوبت بین ۱۰ تا ۲۰ درصد را می‌توانیم تحویل بگیریم و این میزان هم از وزن دانه کم خواهد شد.

وی گفت: تا زمانی که کشاورزان، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید دائر خواهند بود.

انتهای پیام/ م

خرید بیش از ۸۰۰ تن کلزا از کشاورزان مازندرانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر