کد خبر: ۶۵۳۵۴۸۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳

استاندار قزوین و شرکت‌های سرمایه گذاری ایران و اروپا برای ساخت ادامه پروژه متروی هشتگرد به قزوین و تراموای شهری در استان، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ در این تفاهم نامه استانداری و شهرداری قزوین متعهد شدند زیرساخت لازم در زمینه اراضی، معافیت‌های مالیاتی و گمرکی بر اساس قانون، ارائه مشوق‌ها وتسهیلات، پشتیبانی از کنسرسیوم و موسسان را برای اجرای طرح‌ها مهیا کنند.

این پروژه پس از فراهم شدن مقدمات از ۱۱ مرداد ماه امسال اجرایی خواهد شد.

فخرالدین ریاحی نماینده شرکت سرمایه گذاری اروپایی مجری طرح در جلسه امضای تفاهم نامه گفت: این شرکت اروپایی در حوزه زیرساخت، جاده سازی، حمل و نقل و پتروشیمی در اروپا و آفریقا جایگاه خاصی دارد و می‌تواند به سرعت این پروژه را عملیاتی کند.

ریاحی افزود: در صورت تسهیل امور در دستگاه‌های اجرایی و دریافت موافقت‌های اجرایی آماده ایم در مدت سه ماه آینده این طرح‌ها را وارد فاز اجرایی کنیم.

ریاحی گفت: یک سری از نیاز‌ها باید از سوی استان قزوین تامین و با کاهش نقاط ریسک پذیر بویژه تضمین‌های بانکی مقدمات کار فراهم شود.

وی اضافه کرد: اجرای تراموا به دلیل آماده شدن زیرساخت‌ها می‌تواند با سرعت اجرایی شود، اما مترو به توپوگرافی و نقشه برداری نیازمند است که باید به ترتیب وارد فاز اجرا شوند.

استاندار قزوین هم گفت:: قزوین موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای دارد و با قرار گرفتن در مسیر چند استان مهم در مسیر شمال و شمالغرب، نزدیکی به پایتخت و نیز داشتن جایگاه صنعتی، کشاورزی و گردشگری باید بتواند برای آینده برنامه ریزی کند تا نیازهایش تامین شود.

زاهدی افزود: اجرای مترو هم برای پایتخت نشینان و هم استان‌های شمال و شمالغرب بسیار مهم است و جوابگوی نیاز‌های صنعتی و دانشگاهی نیز خواهد بود.

استاندار گفت: با تشکیل کارگروه تخصصی باید بر روی بند‌های اعلامی در تفاهم نامه بحث کارشناسی شود تا در مدت دو ماه آینده وارد فاز عملیاتی در حوزه تامین منابع و تزریق آن شویم.

انتهای پیام/

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری قزوین برای اجرای متروی هشتگرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر