کد خبر: ۶۵۳۵۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

دعای هر روز ماه مبارک رمضان را در سایت باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید.

به گزارش گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ دعای هر روز ماه مبارک رمضان را در این سایت خبری بخوانید:

دعای روزهای ماه مبارک رمضان

* دعای روز اول ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ وَ قِیَامِی فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ وَ نَبِّهْنِی فِیهِ عَنْ نَوْمَةِ الْغَافِلِینَ وَ هَبْ لِی جُرْمِی فِیهِ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ وَ اعْفُ عَنِّی یَا عَافِیاً عَنِ الْمُجْرِمِینَ» 
خدایا! روزه مرا در این روز، مانند روزه روزه داران حقیقی و نمازم را مانند نماز نمازگزاران واقعی قرار ده، و از خواب غافلان بیدارم کن، و ببخش گناهم را در آن، اى معبود جهانیان! و از من درگذر، اى درگذرنده از گنهکاران!

* دعای روز دوم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ قَرِّبْنِی فِیهِ إِلَى مَرْضَاتِکَ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَ نَقِمَاتِکَ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِرَائةِ آیَاتِکَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ»
خدایا! در این روز مرا به خشنودیت نزدیک ساز و از خشم و غضبت دور فرما و مرا به قرائت آیات قرآنت موفق بدار، به حق مهربانی‎ات، ای مهربان‌ترین مهربانان!

* دعای روز سوم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهة و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ»
خدایا! در این روز، هوش و خودآگاهی را روزی‌ام کن و در آن مرا از نادانی و گمراهی دور بدار و برایم بهره و فایده‌ای از هر خیری که در آن فرود می‌آوری قرار بده، به بخشندگی‎ات، ای بخشنده‌ترین بخشندگان!

* دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ قَوِّنِی فِیهِ عَلَى إِقَامَةِ أَمْرِکَ وَ أَذِقْنِی فِیهِ حَلاوَةَ ذِکْرِکَ وَ أَوْزِعْنِی فِیهِ لِأَدَاءِ شُکْرِکَ بِکَرَمِکَ وَ احْفَظْنِی فِیهِ بِحِفْظِکَ وَ سِتْرِکَ یَا أَبْصَرَ النَّاظِرِین»
خدایا! در این ماه براى برپا داشتن امرت مرا نیرومند ساز، و شیرینى ذکرت را به من بچشان، و اداى شکرت را با کرمت به من الهام فرما، و به نگهدارى و عیب پوشی ات نگاهم بدار، اى بیناترین بینندگان!

* دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُسْتَغْفِرِینَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ الْقَانِتِینَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ أَوْلِیَائِکَ الْمُقَرَّبِینَ بِرَأْفَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ»
خدایا! در این روز مرا از آمرزش جویان و از بندگان شایسته فرمانبردارت و از اولیاى مقرّبت قرار ده، به رأفتت اى مهربان‌ترین مهربانان!

* دعای روز ششم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ لا تَخْذُلْنِی فِیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ وَ لا تَضْرِبْنِی بِسِیَاطِ نَقِمَتِکَ وَ زَحْزِحْنِی فِیهِ مِنْ مُوجِبَاتِ سَخَطِکَ بِمَنِّکَ وَ أَیَادِیکَ یَا مُنْتَهَى رَغْبَةِ الرَّاغِبِینَ»
خدایا! مرا در این روز به خاطر نزدیک شدن به نافرمانی‌ات وامگذار، و با تازیانه‎هاى انتقامت عذابم مکن، و از موجبات خشمت دورم بدار، به فضل و عطاهایت اى نهایت دلبستگى دلدادگان!

* دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ أَعِنِّی فِیهِ عَلَى صِیَامِهِ وَ قِیَامِهِ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ هَفَوَاتِهِ وَ آثَامِهِ وَ ارْزُقْنِی فِیهِ ذِکْرَکَ بِدَوَامِهِ بِتَوْفِیقِکَ یَا هَادِیَ الْمُضِلِّینَ»
خدایا! مرا در این ماه بر روزه و شب زنده دارى‎اش یارى ده، و از لغزش‌ها و گناهانش دورم بدار، و ذکرت را همواره روزى‌ام کن، به توفیقت اى راهنماى گمراهان!

* دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ رَحْمَةَ الْأَیْتَامِ وَ إِطْعَامَ الطَّعَامِ وَ إِفْشَاءَ السَّلامِ وَ صُحْبَةَ الْکِرَامِ بِطَوْلِکَ یَا مَلْجَأَ الْآمِلِینَ»
خدایا! در این روز، مهرورزى به یتیمان، و غذا دادن به مردمان، و آشکار کردن سلام، و همنشینى با اهل کرامت را نصیبم فرما، به عطایت اى پناه آرزومندان.

* دعای روز نهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی فِیهِ نَصِیباً مِنْ رَحْمَتِکَ الْوَاسِعَةِ وَ اهْدِنِی فِیهِ لِبَرَاهِینِکَ السَّاطِعَةِ وَ خُذْ بِنَاصِیَتِی إِلَى مَرْضَاتِکَ الْجَامِعَةِ بِمَحَبَّتِکَ یَا أَمَلَ الْمُشْتَاقِینَ»
خدایا! براى من در این روز بهره اى از رحمت گسترده ات قرار ده، و به سوی دلایل درخشانت راهنمایى ام کن، و به سوى خشنودى فراگیرت متوجهم فرما، به مهرت اى آرزوى مشتاقان.

* دعای روز دهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِيهِ مِنَ الْمُتَوَكِّلِينَ عَلَيْكَ وَ اجْعَلْنِي فِيهِ مِنَ الْفَائِزِينَ لَدَيْكَ وَ اجْعَلْنِي فِيهِ مِنَ الْمُقَرَّبِينَ إِلَيْكَ بِإِحْسَانِكَ يَا غَايَةَ الطَّالِبِينَ»
خدایا! مرا در اين ماه از توكل كنندگان بر خودت، و از رستگاران نزد خودت، و از مقرّبان درگاهت قرار بده، به احسانت اى هدف جويندگان.

* دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ حَبِّبْ إِلَیَّ فِیهِ الْإِحْسَانَ وَ کَرِّهْ إِلَیَّ فِیهِ الْفُسُوقَ وَ الْعِصْیَانَ وَ حَرِّمْ عَلَیَّ فِیهِ السَّخَطَ وَ النِّیرَانَ بِعَوْنِکَ یَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ»
خدایا! در این روز نیکى را پسندیده من گردان، و نادرستی‌ها و نافرمانی‌ها را مورد کراهت من قرار ده، و خشم و آتش برافروخته را بر من حرام گردان، به یارىت اى فریادرس دادخواهان.

* دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ زَیِّنِّی فِیهِ بِالسِّتْرِ وَ الْعَفَافِ وَ اسْتُرْنِی فِیهِ بِلِبَاسِ الْقُنُوعِ وَ الْکَفَافِ وَ احْمِلْنِی فِیهِ عَلَى الْعَدْلِ وَ الْإِنْصَافِ وَ آمِنِّی فِیهِ مِنْ کُلِّ مَا أَخَافُ بِعِصْمَتِکَ یَا عِصْمَةَ الْخَائِفِینَ»
خدایا! مرا در این ماه به پوشش و پاکدامنى بیاراى، و به لباس قناعت و اکتفا به اندازه حاجت بپوشان و بر عدالت و انصاف وادارم نما، و مرا در این ماه از هر چه مى ترسم ایمنى ده، به نگهدارى ات اى نگهدارنده هراسندگان!

* دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَ الْأَقْذَارِ وَ صَبِّرْنِی فِیهِ عَلَى کَائِنَاتِ الْأَقْذَارِ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِلتُّقَى وَ صُحْبَةِ الْأَبْرَارِ بِعَوْنِکَ یَا قُرَّةَ عَیْنِ الْمَسَاکِینِ»
خدایا! مرا در این ماه از آلودگی‌ها و ناپاکی‌ها پاک کن، و بر شدنی هاى مورد تقدیرت شکیبایم گردان، و به پرهیزگارى و همنشینى با نیکان توفیقم ده، به یاریت اى نور چشم درماندگان!

* دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ لا تُؤَاخِذْنِی فِیهِ بِالْعَثَرَاتِ وَ أَقِلْنِی فِیهِ مِنَ الْخَطَایَا وَ الْهَفَوَاتِ وَ لا تَجْعَلْنِی فِیهِ غَرَضاً لِلْبَلایَا وَ الْآفَاتِ بِعِزَّتِکَ یَا عِزَّ الْمُسْلِمِینَ»
خدایا! مرا در این ماه بر لغزش‌ها سرزنش مکن، و از خطا‌ها و افتادن در گناهان دور بدار، و هدف بلا‌ها و آفات قرار مده، به عزّتت اى عزّت مسلمانان!

* دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ طَاعَةَ الْخَاشِعِینَ وَ اشْرَحْ فِیهِ صَدْرِی بِإِنَابَةِ الْمُخْبِتِینَ بِأَمَانِکَ یَا أَمَانَ الْخَائِفِینَ»
خدایا! در این ماه طاعت فروتنان را نصیبم کن، و سینه ام را براى انابه همانند بازگشت خاضعان باز کن، به امان دادنت اى امان دهنده هراسندگان!

* دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوَافَقَةِ الْأَبْرَارِ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مُرَافَقَةَ الْأَشْرَارِ وَ آوِنِی فِیهِ بِرَحْمَتِکَ إِلَى [فِی] دَارِ الْقَرَارِ بِإِلَهِیَّتِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ»
خدایا! مرا در این ماه به همراهى و همسویى با نیکان توفیق ده، و از همنشینى با بدان دور بدار و به حق رحمتت به خانه آرامش جایم ده، به حق خداوندی‌ات ای خدای جهانیان!

* دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوَافَقَةِ الْأَبْرَارِ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مُرَافَقَةَ الْأَشْرَارِ وَ آوِنِی فِیهِ بِرَحْمَتِکَ إِلَى [فِی] دَارِ الْقَرَارِ بِإِلَهِیَّتِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ»
خدایا! مرا در این ماه به همراهى و همسویى با نیکان توفیق ده، و از همنشینى با بدان دور بدار و به حق رحمتت به خانه آرامش جایم ده، به حق خداوندی‌ات ای خدای جهانیان!

* دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ نَبِّهْنِی فِیهِ لِبَرَکَاتِ أَسْحَارِهِ وَ نَوِّرْ فِیهِ قَلْبِی بِضِیَاءِ أَنْوَارِهِ وَ خُذْ بِکُلِّ أَعْضَائِی إِلَى اتِّبَاعِ آثَارِهِ بِنُورِکَ یَا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعَارِفِینَ»
خدایا! مرا در این ماه به برکات سحرهایش آگاه کن، و دلم را با روشنایى انوارش روشنى بخش، و تمام اعضایم را به پیروى آثارش بگمار، به نورت اى نورانی کننده دل هاى عارفان!

* دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ وَفِّرْ فِيهِ حَظِّي مِنْ بَرَكَاتِهِ وَ سَهِّلْ سَبِيلِي إِلَى خَيْرَاتِهِ وَ لاتَحْرِمْنِي قَبُولَ حَسَنَاتِهِ يَا هَادِيا إِلَى الْحَقِّ الْمُبِينِ»
خدایا! بهره ام را از برکات این ماه کامل گردان، و راهم را به سوى نیکی هایش هموار فرما، و از پذیرفتن خوبی هایش محرومم مساز، اى هدایت کننده به سوى حق آشکار!

* دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ الْجِنَانِ وَ أَغْلِقْ عَنِّی فِیهِ أَبْوَابَ النِّیرَانِ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِتِلاوَةِ الْقُرْآنِ یَا مُنْزِلَ السَّکِینَةِ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ»
خدایا! در این ماه درهاى بهشتت را به رویم باز کن، و درهاى آتش دوزخ را به رویم ببند، و به تلاوت قرآن موفقم بدار، اى فرو فرستنده آرامش در دل های مؤمنان!

* دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ الى مَرْضاتِكَ دلیلاً و لا تَجْعَل للشّیْطان فیهِ علیّ سَبیلاً و اجْعَلِ الجَنّةِ لی منْزِلاً و مَقیلاً یا قاضی حَوائِجَ الطّالِبین»
خدایا! قرار بده برایم در آن به سوى خوشنودی‌هایت راهنمایى و قرار مده شیطان را در آن بر من راهى و قرار بده بهشت را برایم منزل و آسایـشگاه اى برآورنده حاجت‌هاى جویندگان.

* دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَكَ و أنـْزِل علیّ فیهِ بَرَكاتِكَ وَ وَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِكَ واسْكِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِكَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین»
خدایا! بگشا به رویم در این ماه درهاى فضلت و فرود آر برایم در آن بركاتت را و توفیقم ده در آن براى موجبات خوشنودیت و مسكنم ده در آن وسط‌هاى بهشت اى اجابت كننده خواسته‌ها و دعاهاى بیچارگان.

* دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اغْسِلْني فيهِ مِنَ الذُّنُوبِ، وَ طَهِّرْني فيهِ مِنَ العُيُوبِ، وَ امْتَحِنْ قَلبي فيهِ بِتَقْوَى القُلُوبِ، يامُقيلَ عَثَراتِ المُذنِبين»
خدایا! در این روز مرا از گناهان پاکیزه گردان و از هر عیب و نقصی پاک ساز و دلم را در آزمایش، رتبه دل‌های اهل تقوی بخش، ای پذیرنده عذر لغزش‌های گناهکاران!

* دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ إنِّي أسألُكَ فيهِ مايُرضيكَ، وَ أعُوذُ بِكَ مِمّا يُؤذيكَ، وَ أسألُكَ التَّوفيقَ فيهِ لِأَنْ اُطيعَكَ وَ لا أعْصِيَكَ، يا جَوادَ السّائِلينَ»
خدایا! در این روز از تو درخواست می کنم آنچه را که رضای تو در اوست؛ و به تو پناه میبرم از آنچه تو را ناپسند است و از تو توفیق می‌خواهم که در تمام این روز به فرمان تو باشم و هیچ نافرمانی نکنم، ای عطاکننده سؤال کنندگان!

* دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلني فيهِ مُحِبّاً لِأوْليائِكَ، وَ مُعادِياً لِأعْدائِكَ، مُسْتَنّاً بِسُنَّةِ خاتَمِ أنبيائكَ يا عاصِمَ قٌلٌوبِ النَّبيّينَ»
خدایا! مرا در این روز محب دوستانت و عدو دشمنانت قرار ده و در راه و روش به طریقه و سنت خاتم پیغمبرانت بدار، ای عصمت بخش دلهای پیغمبران!

* دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ سَعْیِی فِیهِ مَشْکُوراً وَ ذَنْبِی فِیهِ مَغْفُوراً وَ عَمَلِی فِیهِ مَقْبُولاً وَ عَیْبِی فِیهِ مَسْتُوراً یَا أَسْمَعَ السَّامِعِینَ»
خدایا! کوششم را در این ماه مورد سپاس، و گناهم را آمرزیده، و عملم را پذیرفته، و عیبم را پوشیده قرار ده، اى شنواترین شنوایان!

* دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ الْقَدْرِ وَ صَیِّرْ أُمُورِی فِیهِ مِنَ الْعُسْرِ إِلَى الْیُسْرِ وَ اقْبَلْ مَعَاذِیرِی وَ حُطَّ عَنِّیَ الذَّنْبَ وَ الْوِزْرَ یَا رئُوفاً بِعِبَادِهِ الصَّالِحِینَ»
خدایا! در این ماه فضیلت شب قدر را روزى ام ساز، و کارهایم را از سختى به آیانى برگردان، و پوزش هایم را بپذیر، و گناه و بار گران را از گردنم بریز، اى مهربان به بندگان شایسته!

* دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّي فِيهِ مِنَ النَّوَافِلِ وَ أَكْرِمْنِي فِيهِ بِإِحْضَارِ الْمَسَائِلِ وَ قَرِّبْ فِيهِ وَسِيلَتِي إِلَيْكَ مِنْ بَيْنِ الْوَسَائِلِ يَا مَنْ لا يَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّينَ»
خدایا! بهره ام را در اين ماه از مستحبات فراوان كن، و مرا با تحقق درخواست‌ها اكرام فرما، و از ميان وسايل، وسيله‌ام را به سويت نزديک كن، اى كه پافشارى اصرار ورزان مشغولش نسازد!

* دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ غَشِّنِی فِیهِ بِالرَّحْمَةِ وَ ارْزُقْنِی فِیهِ التَّوْفِیقَ وَ الْعِصْمَةَ وَ طَهِّرْ قَلْبِی مِنْ غَیَاهِبِ التُّهَمَةِ یَا رَحِیما بِعِبَادِهِ الْمُؤْمِنِینَ»
خدایا! در این ماه مرا با رحمتت فرو گیر، و توفیق و خود نگهدارى نصیبم کن، و از تیرگی هاى تهمت دلم را پاک گردان، اى مهربان به بندگان با ایمان!

* دعای روز سی‌ام ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ بِالشُّکْرِ وَ الْقَبُولِ عَلَى مَا تَرْضَاهُ وَ یَرْضَاهُ الرَّسُولُ مُحْکَمَةً فُرُوعُهُ بِالْأُصُولِ بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ»
خدایا! روزه ام را در این ماه، بر پایه آنچه تو و پیامبر آن را مى پسندد مورد سپاس و پذیرش قرار ده، درحالی که فروعش بر اصولش استوار باشد، به حق سرورمان محمّد و اهل بیت پاکش، و سپاس خداى را پروردگار جهانیان.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر