کد خبر: ۶۵۳۶۲۴۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷

نایب رئیس کانون کشوری استادان حق التدریسی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: ۲۵۰ هزار استاد بصورت حق التدریسی دردانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور فعالیت دارند که با توجه به شرایط نامناسب حق التدریسی ها، به حمایت بیشتری نیاز دارند.

۲۵۰ هزار استاد دانشگاه در کشور حق التدریسی هستندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر ،علی تیموری نایب رئیس کانون کشوری استادان حق التدریسی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی روز پنجشنبه در نشست استادان حق التدریسی استان بوشهر گفت: کاهش شمار دانشجو‌ها و نبود فضای مطلوب برای حق التدریسی‌ها در آینده ایجاب کرده راهکار‌های متنوعی برای حمایت از استادان حق التدریسی کشور پیش بینی شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط یکی از راهکار‌های پیش بینی شده صدور کارت شناسایی ملی ویژه استادان حق التدریسی است که تفاهم نامه آن به مرحله امضا رسیده است.

تیموری ادامه داد: با صادر شدن این کارت استادان حق التدریسی از تخفیف مراکز فروشگاهی، خدماتی و تفریحی ۲۰ تا ۷۰ درصد برخوردار می‌شوند.

تیموری ادامه داد: تسهیلات خرید نیز برای استادان حق التدریس لحاظ شده که فرد متقاضی دریافت با یک ضامن می‌تواند به میزان دلخواه از ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات لحاظ شده استفاده کند.

وی افزود: راه اندازی تعاونی‌های مسکن، آموزشی و گردشگری در زیرمجموعه کانون استادان حق التدریسی از دیگر برنامه‌هایی است که با هدف ارتقای معیشت این قشر در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر گفت: با توجه به زیرساخت‌های خوب ،این دانشگاه به دنبال راه اندازی شبکه مجازی مهارت هستیم.

حسین اسکندری افزود: راه اندازی باشگاه‌های مهارت نوین از دیگر ظرفیت‌های دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر برای حمایت از استادان حق التدریسی است.

وی تاکید کرد: استادان حق التدریسی با جلب حمایت مسئولان می‌توانند در پیشبرد اهداف خود نقش قابل توجهی ایفا کنند.
انجمن صنفی استادان حق التدریسی استان بوشهر در اسفند سال گذشته به عنوان بیستمین انجمن کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام/م

250 هزار استاد بصورت حق التدریسی دردانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور فعالیت دارند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر