کد خبر: ۶۵۳۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از اجرای طرح هادی در ۵۷۳ روستای استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛  محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح هادی در 573 روستای استان اجرایی شد، گفت: تاکنون برای اجرای این طرح، یک هزار و 720 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی در حاشیه بازدید از طرح های هادی سلماس  افزود: در حال حاضر 2 هزار و 88 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی دارای طرح هادی است که امیدواریم با اختصاص اعتبار مناسب، این طرح ها نیز اجرایی شود.
بدلی اضافه کرد: اصلاح و بازگشایی معابر، جدول گذاری، آسفالت و سنگ فرش معابر، ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی کودکان از جمله بخش های اجرای طرح هادی به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه طرح مقاوم سازی خانه های روستایی برای 75 هزار واحد مسکونی آذربایجان غربی تدوین شده است، ادامه داد: ساکنان 501 روستای استان از این طرح بهره مند شده اند.
بدلی اظهار کرد: بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سالانه 12 هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی می شود تا همه 258 هزار واحد موجود زیرپوشش قرار گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: کارمزد تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی تنها پنج درصد است و همه روستاییان می توانند از این تسهیلات با مبالغ 200 و 180 میلیون ریالی بهره مند شوند.
بدلی افزود: این تسهیلات در روستاهای مرزی 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده که 20 میلیون ریال بیشتر از دیگر روستاهاست و می توان آن را مشوقی برای مقاوم سازی این روستاهای محروم دانست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در دیگر روستاهای آذربایجان غربی نیز به میزان 180 میلیون ریال پرداخت می شود و مدت بازپرداخت آن نیز 15 سال در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/م

آغاز عملیات اجرایی طرح هادی روستاهای آذربایجان غربی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر