کد خبر: ۶۵۳۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۸

دونالد توسک از غیرقابل پیش‌بینی بودن رئیس‌جمهور آمریکا در تصمیم‌گیری‌های سیاسی انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد توسک -- رئیس شورای اروپا -- در سخنانی که در حاشیه نشست سران اتحادیه اروپایی در صوفیه، پایتخت بلغارستان، ایراد کرد با اشاره به تصمیم های اخیر دولت آمریکا از جمله خروج از توافق هسته‌ای ایران و تهدید به وضع تعرفه های تجاری گفت: غیرقابل پیش بینی بودن دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بسیار مشکل ساز است.

وی افزود: «اروپا بیشترین انتظار را از واشنگتن دارد. فکر می کنم مشکل واقعی ژئوپلیتیکی هنگامی پدید می آید که با دشمن، مخالف یا شریکی غیرقابل پیش بینی روبرو هستید. هنگامی که نزدیکترین دوست شما غیرقابل پیش بینی باشد با مشکل بزرگی روبرو می شوید. دیگر کار از شوخی گذشته است زیرا فکر می کنم جوهره مشکل ما امروز دوستانی هستند که آن سوی اقیانوس اطلس قرار دارند. زیرا هنگامی که ترامپ می گوید غیرقابل پیش بینی بودن ابزاری مفید در سیاست است، من هم با او موافق هستم؛ اما این ابزار تنها ضد مخالفان و دشمنان کاربرد دارد».

توسک در ادامه گفت: «به عقیده من غیرقابل پیش بینی بودن در قبال دوستان و در درون خانواده، آخرین چیزی است که به آن نیاز داریم. در زمینه ی ایران و رویکردی که این کشور به اروپا و دنیای غرب دارد نه توقع زیادی داریم و نه دچار توهم شده ایم. اما هنگامی که پای واشنگتن در میان باشد خیلی بیش از این چیزها از دوستان مان در آمریکا انتظار داریم».

وی در ادامه در اظهاراتی کنایه‌آمیز گفت: با دوستانی مثل آنها (ترامپ) چه کسی به دشمن نیاز دارد؟ 

رئیس شورای اروپا همچنین گفت: ما از ترامپ متشکریم که به ما یادآوری کرد اگر به دنبال دستی می‌گردی که به تو کمک کند، آن دست در آستین خود توست.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر