کد خبر: ۶۵۳۶۵۶۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹

تنها تخصص کافی نیست و تعهد هم باید باشد و کسی که ۲ تابعیت دارد قطعاً جمهوری اسلامی را در بخش‌هایی نپذیرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، عزت الله یوسفیان ملا عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها تخصص کافی نیست و تعهد هم باید باشد و کسی که ۲ تابعیت دارد، قطعا جمهوری اسلامی را در بخش‌هایی نپذیرفته و هر لحظه امکان خروج از کشور و رفتن زیر پرچم کشور‌هایی همانند آمریکا که سیاست‌های خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی دارند وجود دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بحث ارز و اشتغالزایی اقداماتی کردند، اما نتجیه نداد، گفت: بواسطه برخی کارشکنی‌ها اقدامات انجام شده توسط دولت به نتیجه نرسید، اما اینکه گفته می‌شود، چون انجام نشد روحانی دروغ می‌گوید این موضوع قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه رییس جمهور در مسیری بود که می‌خواست قول و قرار‌های انتخاباتی‌اش را عمل کند، افزود: افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان از اقدامات دولت بود گرچه برخی اقدامات دولت هنوز ناقص مانده که امیدواریم هرچه سریع‌تر پایان بپذیرد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سو نیتی در اقدامات رییس جمهور تا به حال وجود نداشته، گفت: برخی‌ها نگذاشتند که دولت کار خودش را بکند و نشد.

یوسفیان ملا تاکید کرد: شخص رییس قوه قضاییه تا به حال مقابل اقدامات قوه مجریه نایستاده، اما در بدنه قوه قضاییه این موضوع وجود دارد و اقداماتی در این خصوص صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل اینکه قضات مستقل هستند مشکلاتی را در این مسیر به وجود آورده اند، گفت: در روزی که سران سه قوه در مجلس شورای اسلامی جلسه داشتند رییس مجلس موارد عدیده‌ای را در این خصوص بیان کرد.

عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه قضات مستقل هستند و تسلط رییس قوه قضاییه بر قضات در حد قانون است، افزود: بدنه قوه قضاییه در برخی موضوعات دخالت‌هایی داشتند که موجب مشکل در قوه مجریه شد.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی مدیران ۲ تابعیتی را نپذیرفته است، گفت: ارزش‌هایی بر نظام حاکم است و قبول نمی‌کند مدیری که تابعه انگلیس و آمریکایی است در سیستم مدیریتی جمهوری اسلامی جایگاهی داشته باشد.

وی با اشاره به نیاز کشور به مدیران و افراد متخصص اظهار کرد: تنها تخصص کافی نیست و تعهد هم باید باشد و کسی که ۲ تابعیتی است قطعا جمهوری اسلامی را در بخش‌هایی نپذیرفته و هر لحظه امکان خروج از کشور و رفتن زیرپرچم کشور‌هایی همانند آمریکا که سیاست‌های خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی دارند وجود دارد.

عضو دائم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورت بروز اتفاقی در کشور، هزینه‌ای که بابت مدیران و افراد ۲ تابعیتی می‌دهیم به مراتب بیشتر و سنگین‌تر می‌تواند باشد.

وی افزود: موضوع مدیران ۲ تابعیتی تنها در جمهوری اسلامی نیست و قبل از انقلاب در صورت ۲ تابعیتی شدن یک مدیر، تمامی اموال وی توقیف و حتی امکان سلب تابعیت ایرانی وی وجود داشت.

یوسفیان ملا با بیان اینکه ۳ سال پیش تصویب شد که مدیران لیست اموال خود را اعلام کنند ، ادامه داد: معتقدم پس گرفتن اموال از مدیرانی که با رانت و اختلاس سرمایه دار شده اند با یک قانون و ۲ ماده اجرا نمی‌شود و نیاز به یک انقلاب و فرمان بزرگی در این خصوص وجود دارد.

وی تاکید کرد: با این مقررات و قانون و با این مجلس انجام این امر بسیار سخت است که اگر می‌شد در تهیه لیست اموال مدیران پس از ۳ سال اینگونه شکست نمی‌خوردیم./سفیرهراز
انتهای پیام/آ

  نپذیرفتن مدیران ۲ تابعیتی براساس  قانون  

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر