کد خبر: ۶۵۳۷۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
هزارجریبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مجری طرح پنبه گفت: با توجه به ظرفیت داخلی و برنامه اقتصاد مقاومتی، خودکفایی تولید پنبه در چشم انداز 1404 تحقق خواهد یافت.

خودکفایی تولید طلای سفید تا افق 1404/ قاچاق پوشاک ضربه مهلکی به تولید پنبه وارد می کندابراهیم هزارجریبی مجری طرح پنبه در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباه آخرین وضعیت تولید طلای سفید در کشور، اظهار کرد: سال گذشته 180 هزار تن وش پنبه در کشور تولید شد که امسال براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تولید به 200 هزار تن خواهد رسید.

به گفته وی، از یک سوم وش تولیدی، پنبه محلوج و قابل استفاده در صنایع نساجی تهیه می‌شود.

هزارجریبی با بیان اینکه پنبه تولیدی 47 درصد نیاز کشور را تأمین می‌کند، تصریح کرد: هم اکنون نیاز صنایع نساجی دو برابر میزان پنبه محلوج تولید داخل است و مابقی از طریق واردات تأمین می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا امکان خوداتکایی تولید پنبه در کشور وجود دارد،گفت: بنا به سابقه گذشته و ظرفیت کشور، امکان خودکفایی پنبه در داخل وجود دارد  به طوریکه طبق برنامه اقتصاد مقاومتی در چشم انداز 1404 این امر تحقق خواهد یافت.

مجری طرح پنبه با اشاره به برنامه‌های وزارت جهاد در خودکفایی این محصول، گفت: قیمت تضمینی، استفاده از بذرهای خارجی و اصلاح شده،کنترل آفات و توسعه مکانیزاسیون در زراعت پنبه از راهکارهای اساسی در کاهش هزینه، افزایش عملکرد در واحد سطح و در نهایت خودکفایی تولید پنبه به شمار می‌رود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تأثیر قاچاق پوشاک بر تولید پنبه و صنایع نساجی، تصریح کرد: قاچاق پوشاک به سبب کاهش فعالیت کارخانجات پارچه بافی و نخ ریسی مصرف پنبه را در کشور کاهش می‌دهد و این امر ضربه مهلکی به تولید طلای سفید کشور وارد می‌کند که انتظار می‌رود مسئولان امر جهت حمایت از تولید داخل جلوی پدیده شوم قاچاق را بگیرند.

انتهای پیام/

تولید 200 هزارتن وش پنبه در سال زراعی جاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر