کد خبر: ۶۵۳۷۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
آقاجانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار نسبت به قدمت مراکز درمانی تهران، از فرسوده بودن ۶۰ درصد بیمارستان‌ها خبر داد.

15//لزوم بازسازی 60 درصد از بیمارستان‌های فرسوده/ کاهش سطح اجرای طرح مقیم شدن پزشکان متخصص و مراکز درمانی به دلیل محدودیتمنابع مالی/ بازنگری برنامه مقیم شدن پزشکان متخصص در ساعات عصر به دلیل مسائل مالیمحمد آقاجانی‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: بسیاری از بیمارستان‌های شهر تهران فرسوده هستند و به طور کلی متوسط عمر مراکز درمانی تهران بیشتر از کشور است که همین مسئله در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله می‌تواند باعث بروز آسیب جدی به این مکان‌ها شود.

وی ادامه داد: 60 درصد از بیمارستان‌های علوم پزشکی فرسوده بوده و نیازمند بازسازی هستند و مقاوم‌سازی این مراکز درمانی به دلیل مسائل فنی مقرون به صرفه نیست؛ باید در کنار آنها بیمارستان‌های مدرن ساخته شود.

ساخت بیمارستان 700 تخت‌خوابی علوم پزشکی شهید بهشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ساخت  بیمارستان مدرن 700 تخت‌خوابی در کنار مرکز درمانی 70 ساله شهدای تجریش در حال خبر داد و گفت: بیمارستان 700 تخت‌خوابی مدرن شهدای تجریش به شرط تأمین منابع مالی به زودی ساخته می‌شود و این مرکز درمانی بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان منطقه شمال تهران را برطرف می‌کند.

آقاجانی‌ عنوان کرد: طرح مقیم شدن پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها در راستای بهبود دسترسی مردم در ساعات عصر، شب و روزهای تعطیل اجرایی شده  و  امکانات  درمانی قابل قبولی را برای مردم فراهم کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت براساس بودجه‌ موجود برنامه‌ریزی می‌کند، گفت: طرح مقیم شدن پزشکان متخصص در تعدادی از بیمارستان‌های و مراکز آموزشی بهداشتی برقرار است و وزارت بهداشت تمام تلاش خود را دارد  تا محدودیت منابع مالی کمترین آسیب را به حوزه سلامت وارد کند.

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طرح مقیم شدن پزشکان متخصص در روزهای تعطیل و ساعت عصر و شب را  با تغییرات اندکی دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر