کد خبر: ۶۵۳۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
رئیس نظام صنفی کشاورزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ملک‌زاده گفت: احیای مجدد وزارت بازرگانی به موجب افزایش واردات آسیب جدی به بخش کشاورزی وارد می‌کند.

احیای وزارت بازرگانی به ضرر بخش کشاورزی تمام می‌شودمحمد شفیع ملک‌زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اثرات سو احیای وزارت بازرگانی در بخش کشاورزی اظهار کرد: براساس قانون تمرکز اختیاراتی به بخش کشاورزی واگذار شد که احیای مجدد آن می‌تواند آسیب جدی به این بخش وارد کند.

وی افزود: با توجه به آنکه سیاست اصلی وزارت جهاد کشاورزی ایجاد زنجیره تأمین، تولید و تحول در این بخش است؛ بنابراین تمامی اختیارات بخش کشاورزی از مزرعه تا سفره  باید بر عهده وزارت جهاد و تشکل‌ها باشد.

ملک‌زاده ادامه داد: با اجرای قانون تمرکز، تمامی اختیارات بخش کشاورزی از وزارت بازرگانی گرفته و به وزارت جهاد کشاورزی عودت داده شد و احیای مجدد وزارت بازرگانی ضرر هنگفتی بر بدنه بخش کشاورزی وارد خواهد کرد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی در پایان سخنان خود با بیان اینکه جامعه کشاورزی نسبت به احیای وزارت بازرگانی مخالف است، گفت: با توجه به آنکه احیای وزارت بازرگانی، واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی و بی توجهی به تولید داخل را به همراه دارد؛ بنابراین اقتصاد مقاومتی و شعار حمایت از تولید داخل را زیر سوال می‌برد.

انتهای پیام/

واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی با احیای وزارت بازرگانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر