کد خبر: ۶۵۳۸۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
پاپی‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بحث پیوستن به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی به دلیل برخی الزامات از دستور کار مجلس خارج شده و مسکوت مانده است.

پیوستن به کنوانسیون ارقام گیاهی مسکوت ماندعباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباه آخرین وضعیت الحاق به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی اظهار کرد: هم اکنون بحث پیوستن به UPOV  به دلیل برخی الزامات برای منافع ملی  مسکوت مانده و از دستور کار صحن علنی مجلس خارج شده است.

به گفته وی، بحث پیوستن به کنوانسیون ارقام گیاهی برای بررسی تمامی جوانب در یک فرصت مناسب از دستور کار نمایندگان مجلس خارج شده است.

پاپی‌زاده با بیان اینکه الحاق به پیوستن کنوانسیون ارقام گیاهی منافع ملی را به خطر می‌اندازد، تصریح کرد: با توجه به آنکه بسیاری از بذرهای مصرفی وارداتی است، بنابراین پیوستن به این کنوانسیون با شکل کنونی، منافع ملی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در سال حمایت از تولید داخل، منافع ملی باید جزء اولویت اصلی باشد و از آنجا که با ورود تولیدکنندگان داخلی رقابت نابرابری شکل می‌گیرد، ورود به این کنوانسیون برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست.

انتهای پیام/

پیوستن به کنوانسیون ارقام گیاهی منافع ملی را به خطر می‌اندازد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر