کد خبر: ۶۵۳۹۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
طحانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

تحلیل گر بازار سرمایه از نقش بورس کالا در حذف رانت و فساد و عدم شفافیت خبرداد.

نقش بورس کالا در حذف رانت و فسادمهدی طحانی تحلیل گر بازار سرمایه در گفت وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نقش بورس کالا در حذف رانت و فساد در صنایع اظهار کرد:کاری که بورس در معاملات انجام می‌دهد، حذف دلالان نیست. چرا که می‌تواند روند معاملات در بورس کالا را شفاف تر و منطقی‌تر کند.

وی ادامه داد: خریداران برای احراز هویت باید قبل از معاملات، مقدار محصول و نرخ پایه را در بازار مشخص کنند با این کار بعدها می‌توان رصد کرد که آیا مقدار حجم معاملات در بازار، به صنایع بالادستی رسیده است یا خیر.

طحانی، با بیان اینکه نقش بورس کالا در حذف رانت، فساد و عدم شفافیت بسیار موثر است گفت: شفافیتی که در بورس کالا وجود دارد در حد قابل قبول است.

این تحلیل گر بازار سرمایه گفت:با پیدایش بورس کالا و ایجاد رقابت ناشی از آن ،بخش اعظمی از سود این مجموعه که تنها در جیب عده ای سرازیر می شد در خود آن صنعت حفظ شد.همین امر سبب رشد صنایع و سود آوری مطلوب آنها شد.

طحانی یادآورشد: اصل و ذات بورس کالا براساس رقابت سالم و شفاف بنا شده است به‌طوری‌که در این بازار، هم خریداران و هم فروشندگان سود خواهند برد.

این تحلیل گر بازار سرمایه درپایان گفت: بررسی اقدامات بورس کالا در سال‌های گذشته بیانگر اصلاح و ساماندهی زیرساخت‌های معاملاتی، شفافیت فعالیت‌ها و ایجاد رقابت در صنایع است. در حال حاضر بورس کالا جایگاه مهمی در اقتصاد کشور پیدا کرده است.

انتهای پیام/

پیدایش رقابت نسبی در صنایع با ایجاد بورس کالا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر