کد خبر: ۶۵۴۱۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶

بارندگی‌های اخیر در خراسان جنوبی موجب تغییر رتبه خشکسالی از ۱۳ به ۱۷ در بین استان‌های کشور و تا حدودی بهبود شرایط خشکسالی در استان شد.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ طحان رئیس گروه تحقیقات اداره کل هواشناسی استان گفت: براساس ارزیابی مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور هم اکنون خراسان جنوبی رتبه ۱۷ خشکسالی را در بین ۳۱ استان کشور دارد که نسبت به قبل از بارش‌های اواخر اردیبهشت، با ارتقاء ۴ رتبه ای، وضعیت بهتری را از نظر شرایط خشکسالی دارد.

  وی افزود: میانگین بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی تاکنون، ۸۳ و نیم میلیمتر است که نسبت به سال گذشته با میانگین بارش ۷۶.۶ میلیمتر، ۴.۹ درصد افزایش داشته است.

طحان با بیان اینکه امسال مقدار میانگین بارش ثبت شده در مقایسه با میانگین دراز مدت استان کاهش دارد، افزود: در مدت مشابه در درازمدت ۱۰۷.۷ میلیمتر بارندگی بوده که در مقایسه با میانگین بارش‌های امسال ۲۲.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 طحان با بیان اینکه براساس این ارزیابی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد رتبه‌های اول تا پنجم خشکسالی را دارند گفت: مقدارخشکسالی در کل کشور به طور میانگین از ابتدای سال زارعی تاکنون، ۲۹.۴ درصد گزارش شده است.

انتهای پیام / ط آ 

 بهبود شرایط خشکسالی در خراسان جنوبی  

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر