کد خبر: ۶۵۴۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 85 درصد کودکان مراکز سازمان بهزیستی کشور را، کودکان بدسرپرست تشکیل می‎دهند.

85 درصد کودکان مراکز بهزیستی را بدسرپرست‎ها تشکیل می‌دهندمحمد نفریه مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، در گفتگو با خبرنگارحوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، در حال حاضر 85 درصد کودکانی که در مراکز سازمان بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند را کودکان بدسرپرست تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه قانون قبلی رسیدگی به فرزندان بی‌سرپرست، مربوط به سال 1353 بود، افزود: این قانون با گذشت زمان و گسترش برخی از آسیب‌های اجتماعی، ضرورت انجام برخی از اصلاحات و ایجاد تغییرات، به ویژه در بحث  رسیدگی به امور کودکان بدسرپرست را نمودار کرد.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور و قوه قضائیه در سال 1383، از طریق دولت لایحه‌ای را تحت عنوان «حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست» به مجلس شورای اسلامی فرستادند.

رسیدگی به کودکان بدسرپرست از اولویت‌های بهزیستی است

نفریه در ادامه تاکید کرد: لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، پس از کش و قوس‌های فراوان و با گذشت حدود یک دهه، سرانجام در سال 92، در 37 ماده و 17 تبصره به تصویب رسید و این قانون سازمان بهزیستی کشور را به رسیدگی به امور کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست مکلف کرد.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور  اضافه کرد: قانون حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست نسبت به قانون قبلی، جامع‌تر و پیشروتر است و مهمترین مزیت آن در مقایسه با قانون مصوب اول، اهمیت دادن به کودکان بدسرپرست تلقی می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که 85 درصد کودکان و نوجوانانی که در مراکز نگهداری بهزیستی حضور دارند را کودکان بدسرپرست تشکیل می‌دهند و با توجه به این آمار موضوع رسیدگی به امور این کودکان نیز در زمره دیگر وظایف بهزیستی قرار دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر