کد خبر: ۶۵۴۱۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲

طالبی گفت: فشار روحی و روانی بر روی تیم‌های اسپانیا و پرتغال زیاد است چرا که همه انتظار برد این تیم‌ها برابر تیم ملی ایران را دارند.

جلال طالبی سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت تیم ملی فوتبال در آستانه جام جهانی 2018 روسیه اظهار کرد: معتقدم که تیم ملی خوبی داریم و کی روش در این چند سال شناخت خوبی از ملی پوشان بدست آورده است و تاکتیک مشخصی برای بازی با تیم های قدرتمند جهان در نظر می گیرد.

فشار روحی و روانی زیادی روی تیم های اسپانیا و پرتغال وجود دارد 

طالبی درباره ارزیابی اش از همگروهی ایران با تیم های فوتبال مراکش، اسپانیا و پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه بیان کرد: به هر حال تیم ملی فوتبال کشورمان شانس آورد که با تیم های صاحب نام فوتبال همگروه شده است و ملی پوشان می توانند با ستاره های جهان روبرو شوند و توانایی و قابلیت خود را به رخ حریفان در جام جهانی روسیه بکشند. گروه B رقابت های جام جهانی روسیه به دلیل حضور تیم های قدرتمند نام مرگ را به خود اختصاص داده اما از آن طرف تجربه ای را که ملی پوشان ما از دیدار مقابل تیم های مطرح جهان بدست می آورند حکم زندگی برای تیم ملی دارد. همچنین فشار روحی و روانی بر روی تیم های اسپانیا و پرتغال است چرا که همه انتظار برد این تیم ها برابر تیم ملی ایران را دارند و ملی پوشان از این فرصت باید استفاده کرده و بدون استرس بازی شادابی برابر حریفان قدرتمند خود ارائه بدهند.

کارشناس فوتبال درباره تیم ملی مراکش بیان کرد: تیم ملی مراکش قهرمان آفریقا شده است و از آن طرف هم تیم ملی کشورمان بهترین تیم آسیا محسوب می شود، بنابراین هر 2 تیم سعی می کنند که در بازی اول خود به برتری دست یابند و این موضوع کار را برای هر 2 تیم سخت می کند.

مسئولیت انتخاب لیست تیم ملی برعهده کی روش است 

او ادامه داد: البته انتظار داشتیم که چند بازیکن در تیم ملی حضور داشتند اما در لیست جدید نیستند و مسئولیت انتخاب این نفرات با کی روش است که به طور حتم آنها را  براساس نیاز تیم ملی انتخاب کرده است.  

طالبی درباره انتقادات به لیست تیم ملی برای جام جهانی 2018 روسیه بیان کرد: انتقاد از لیست تیم ملی همواره وجود دارد چرا که هر کسی نظر متفاوتی درباره این لیست دارد. بازیکنانی بودند که در لیگ برتر خوب بازی کردند اما در لیست تیم ملی حضور ندارند و این به سلیقه سرمربی تیم ملی برمی گردد که چه بازیکنانی را برای جام جهانی روسیه انتخاب کند.

سرمربی اسبق تیم ملی درباره اینکه بازی های تدارکاتی می تواند محک خوبی برای تیم ملی در آستانه جام جهانی روسیه باشد، گفت: اگر تیم ملی ترکیه با ترکیب اصلی خود به مصاف تیم ملی کشورمان برود به طور حتم نقاط ضعف و قوت تیم ملی برای جام جهانی مشخص می شود. همچنین بازی دوستانه با تیم ملی یونان می تواند برای تیم ملی کشورمان مفید باشد و تیم ملی لیتوانی هم یک تیم ضعیف است که ملی پوشان در آخرین دیدار دوستانه به مصاف این تیم می روند.

او ادامه داد: کی روش 7 سال است که هدایت تیم ملی را برعهده دارد و  در این مدت با فرهنگ ایران و خصوصیات فنی و اخلاقی ملی پوشان آشنا شده است و به خوبی می داند تیمش را با چه تاکتیک و شیوه ای روانه مسابقات جام جهانی کند.

همدلی و رفاقت در تیم ملی جام جهانی 98 حاکم بود 

طالبی درباره اینکه چه تفاوتی میان جام جهانی 98 که هدایت تیم ملی را برعهده داشت نسبت به جام جهانی 2018 وجود دارد، تصریح کرد: کمبودهای زیادی نسبت به جام جهانی روسیه داشتیم اما  رفاقت ، همدلی ، جنگندگی و شجاعت در میان بازیکنان تیم ملی حاکم بود. همچنین تیم ملی ایران در جام جهانی 98 از لحاظ جسمانی و میانگین قد و وزن خیلی بهتر از تیم ملی فعلی بودند و مهاجمان سرزنی داشتیم که تسلط بر توپ های بلند داشتند.

او درباره وضعیت بازی های تدارکاتی قبل از جام جهانی 98 به چه صورت بود، گفت: ما سه بازی با تیم های فوتبال آث میلان، اینتر میلان و کرواسی انجام دادیم که تیم ملی کرواسی به علت اینکه در جام جهانی حضور داشت قبول کرد که با تیم ملی کشورمان بازی کند. به هر حال کی روش نشان داده که زیاد تمایل به برگزاری بازی دوستانه با تیم های قدرتمند را ندارد و تصمیم گرفته با تیم های نه چندان مطرح بازی کند.

سرمربی سابق تیم ملی در پایان خاطر نشان کرد: تیم ملی بازی های سختی در جام جهانی روسیه پیش رو دارد و امیدوارم بتواند در این رقابتها سربلند باشد و دل مردم را شاد کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر