کد خبر: ۶۵۴۱۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد، شبکه‌های رادیویی با تولید و پخش صد عنوان ویژه برنامه، به بیان اهمیت این روز در تاریخ دفاع مقدس کشورمان می‌پردازند.

۲ هزار دقیقه برنامه رادیویی در سالروز آزادسازی خرمشهر پخش می‌شودبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، شبکه‌های مختلف رادیویی با پخش گفتگو، نمایش و بیان خاطرات رزمندگان در آن دوران، بررسی قدرت دفاعی و نظامی کشور به مناسبت سوم خرداد، موسیقی‌های حماسی و موضوعات متنوع دیگر مخاطبان را همراه می‌کنند.

بر این اساس گزیده برنامه‌های این روز که توسط شبکه‌های رادیویی روی آنتن می‌روند به شرح ذیل است:

رادیو ایران

برنامه «فتح نامه خرمشهر» ساعت ۱۱:۱۵ سوم خرداد با موضوع پاسداشت روز فتح خرمشهر یادآوری اهمیت این فتح و ایجاد فضای جشن و شادمانی به مناسبت این روز است. همچنین برنامه «پلاک هشت» از ساعت ۱۳:۳۰ دوم خرداد و با موضوع بررسی ابعاد واقعه فتح خرمشهر از رادیو ایران روی آنتن می‌رود.

رادیو فرهنگ

برنامه «صبح به وقت فرهنگ» ساعت ۱۰:۳۰ سوم خرداد با رویکرد فرهنگی مرتبط با موضوع آزادسازی خرمشهر و برنامه «رادیو کتاب» ساعت ۱۹:۳۰ همان روز با موضوع بررسی تازه‌های نشر در حوزه دفاع مقدس و سوم خرداد از این شبکه پخش می‌شوند.

رادیو قرآن

برنامه «صفحه تقویم» ساعت ۸:۱۰ سوم خرداد با موضوع بررسی روزنگار فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و برنامه «اشاره» ساعت ۱۴:۳۰ با محوریت معرفی کتاب با موضوع سوم خرداد پخش می‌شود.

رادیو تهران

برنامه «صبح تهران» ساعت ۶:۳۵ سوم خرداد این سوال را مطرح می‌کند که «خرمشهر شما را یاد چه چیزی می‌اندازد؟» و همچنین ویژه برنامه «خرمشهر» ساعت ۹ صبح همان روز با موضوع بررسی ابعاد مختلف آزادسازی خرمشهر از این شبکه پخش می‌شود.

رادیو پیام

ویژه برنامه «فتح خرمشهر» روز سوم خرداد و در فواصل مختلف پخش با بررسی و اهمیت عزم رهبری و امام خمینی (ره)، توجه به یاد و خاطره دلاوری‌های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی در آزادسازی خرمشهر و بعد تاریخی و اهمیت آزادسازی خرمشهر از نظر اعتقادی و نظامی (بصورت اشاره در فواصل پخش) و با پخش موسیقی مربوطه مخاطبان را همراه می‌کند.

رادیو معارف

برنامه «حماسه آسمانی» ساعت ۱۰:۱۵ روز سوم خرداد با رویکرد بازخوانی تحلیلی فتح خرمشهر، نقش توکل به خدا و اتکا به ظرفیت‌های داخلی در پیروزی‌ها و تکلیف جوانان امروز برای دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس و برنامه «پیام ولایت» ساعت ۱۳:۵۰ همان روز و با موضوع اهمیت فتح خرمشهر در روحیه رزمندگان، نقش جوانان در فتح خرمشهر پخش می‌شود.

رادیو جوان

برنامه «موج جوونی» ساعت ۲۱ روز سوم خرداد با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان آزادسازی خرمشهر و همچنین برنامه «ارمغان» ساعت ۱۹:۳۰ همان روز با رویکرد بررسی جنبه‌های مختلف آزادسازی خرمشهر از رادیو جوان روی آنتن می‌رود.

رادیو ورزش

برنامه «صبح و ورزش» ساعت ۷:۱۰ سوم خرداد با موضوع گفتگو با ایثارگران ورزشی حاضر در حماسه فتح خرمشهر و برنامه «فرهنگ و ورزش» ساعت ۱۲:۱۵ همان روز با رویکرد بازخوانی و تکست خوانی تاریخی رویداد‌ها مخاطبان را همراه می‌کند.

رادیو سلامت

برنامه «یاد یاران» ساعت ۱۲:۳۰ سوم خرداد با رویکرد گزارش از شهدای فتح خرمشهر و عملیات بیت المقدس و همچنین برنامه «به رنگ زندگی» ساعت ۱۷ روز دوم خرداد با رویکرد از خودگذشتگی همسران جانبازان و ایثارگران از رادیو سلامت روی آنتن می‌رود.

رادیو گفتگو

برنامه «ماه‌ترین ماه» ساعت ۲۲ روز دوم خرداد با موضوع ویژه برنامه سالروز آزادسازی خرمشهر و روز دزفول به بررسی دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر، بررسی راه‌های تقویت فرهنگ مقاومت و ایثار در جامعه، ناگفته‌های فتح خرمشهر از زبان رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس و همچنین برنامه «گفتگوی سیاسی» ساعت ۱۷:۳۰ همان روز با رویکرد بررسی قدرت دفاعی و نظامی ایران به بهانه سالروز آزادسازی خرمشهر از رادیو گفتگو پخش می‌شود.

رادیو اقتصاد

برنامه «روز از نو» ساعت۶:۳۰ سوم خرداد با رویکرد آثار و برکات مقاومت اقتصادی در عرصه‌های گوناگون فردی و اجتماعی پخش می‌شود.

رادیو نمایش

نمایش رادیویی «پیراهن یوسف» ساعت۹:۱۵ روز سوم خرداد روی آنتن می‌رود، خلاصه داستان این نمایش درباره زن و مردی است که پسرشان در جبهه شهید شده است و آن‌ها بعد از پایان جنگ هنوز هم با افکار زمان جنگ و حال و هوای خرمشهر زندگی می‌کنند.

همچنین نمایش رادیویی «سیفو» که ساعت ۹:۱۵ روز چهارم خرداد روی آنتن می‌رود و داستان آن درباره مردی به نام سیفو رزمنده خرمشهری است که در طول عملیات رمضان به تنهایی، گروهی از سربازان عراقی را به اسارت می‌گیرد.

رادیو صبا

شبکه رادیویی صبا نیز در فواصل متناوب پخش و در روز سوم خرداد با پخش متن خوانی‌های مرتبط و آنونس درباره سالروز آزادی خرمشهر مخاطبان را همراه می‌کند.

انتهای پیام/

برنامه های رادیو در سوم خرداد

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر