کد خبر: ۶۵۴۱۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
ورزشکاران شانس مدال به جاکارتا می روند؛

سخنگوی تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: توکلی از مانع ۱.۸۴ متری عبور کرد، اما پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد مرتکب شده است.

تیمور غیاثی در گفتگو با خبرنگار حوزه پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره کیفیت مرحله دوم لیگ طلایی بیان کرد:مسابقات بسیار خوب بود، توکلی در پرش ارتفاع توکلی از روی مانع 1.84 پرید تا رکوردشکنی کند. او ابتدا از مانع گذشت و سرداور پرچم صحیح را بالا برد و بعد از موافقت سرداور میله به زمین افتاد. در این شرایط این رکورد مورد موافقت قرار نگرفت و پس از این اتفاق توکلی شروع به اعتراض کردن کرد و قرار شد هیئت ژوری در این رابطه تصمیم گیری کند که پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد توکلی خطا مرتکب شده و رکوردش قابل قبول نیست.

او ادامه داد:رکوردهای خوبی توسط بانوان به ثبت رسید و 4 نفر توانستند رکوردهای ملی را جابجا کنند.این نفرات که جوان و مستعد هستند می توانند در سالیان آینده نتایج خوبی را برای دوومیدانی رقم بزنند.از عملکرد ورزشکاران رضایت داریم و این نتایج به دست آمده گویای اینست ، میوه ای که فدراسیون از بدو ورود کیهانی کاشته الان به رشد و شکوفایی رسیده و شک نداریم که در آینده باروری بیشتری خواهد داد.

غیاثی درباره عملکرد مهردلان هم گفت:فعلا منتظریم تا جواب تست دوپینگ او بیاید.البته چند مسابقه دیگر هم قرار شده برگزار شود و پس از آن میانین رکورد مهردلان را محسوب می کنیم، در صورتی که رکوردش از نظر ما قابل قبول باشد به جاکارتا اعزامش می کنیم.او یک پرتابگر جوان و رقیب جدی برای علی ثمری محسوب می شود و مطئنا رقابت این دو پرتابگر باعث می شود تا با امیدواری بیشتری در مسابقات شرکت کنیم.با وجودی که ورودی بازی های آسیایی را کسب کرده اما هنوز حضورش در جاکارتا مشخص نیست.آخر خرداد سازمان تیم های ملی نفرات اعزامی به جاکارتا را تحویل کمیته ملی المپیک می دهد.باید بگویم مسابقات داخلی به هیچ وجه قابل قیاس با رقابت برون مرزی نیست و نمی توان با یک مسابقه درباره او نتیجه گیری کرد و به زمان بیشتری نیازداریم تا او را محک بزنیم.

سخنگوی سازمان تیم های ملی دوومیدانی درباره اینکه چند نفر می توانند رکورد ورودی کسب کنند،گفت:پیش بینی ما این است که بین هفت تا هشت نفر به جاکارتا برویم.احسان حدادی،علی ثمری،کیوان قنبرزاده،حسین کیهانی و علی ثمری نفراتی هستند که تا الان حضورشان در جاکارتا قطعی است.

او درباره اینکه آیا مسابقه ای برای ورزشکاران تدارک دیده شده است یا خیر،بیان کرد:در حال بررسی چند رقابت هستیم تا ورزشکاران را به آنجا اعزام کنیم.طبق برنامه ریزی های به عمل آمده با توجه به این فرصت کمی تا شروع بازی های آسیایی باقی مانده و از طرفی نمی توانیم ورزشکاران را به دلیل مشکل روادید راهی مسابقات معتبر اروپایی کنیم،مجبوریم آنها را همراه با ناظر به ترکیه بفرستیم تا از این طریق بتوانند جواز حضور در بازی های آسیایی را بدست آورند.

غیاثی در پایان خاطر نشان کرد:ما کسانی را به بازی های آسیایی می فرستیم که مدال آور باشند.ما قرار نیست توریست به اندونزی بفرستیم زیرا ارزش این مسابقات همانند المپیک است و کسب هر مدال می تواند در جایگاه مدالی کشورمان تاثیر گذار باشد.ما در گذشته حدود بیست ورزشکار را به بازی های آسیایی اعزام می کردیم اما اکنون قضیه فرق می کند و ورزشکاران شانس مدال را می فرستیم تا بتوانند هم مدال بگیرند و هم از آبرو ورزش ایران و دوومیدانی دفاع کنند.

انتهای پیام/

اظهارات غیاثی درباره مرحله دوم لیگ طلایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر