کد خبر: ۶۵۴۱۷۵۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با حیاتی خواندن شناسایی منابع جدید تأمین آب آشامیدنی استان گفت: در تلاشیم‌ دست کم 2 متر مکعب آب از طریق منابع جایگزین تأمین کنیم.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،هاشم امینی در جمع مدیران طرح آبرسانی استان اصفهان اظهار کرد: مردم باید بدانند که علاو بر محدود بودن حجم ذخیره سد زاینده‌رود، تأمین آب آشامیدنی مردم هم به حجم ذخیره سد زاینده‌رود بستگی دارد و با تخصیص 5.5 متر مکعب آب آشامیدنی برای 56 شهر و300 روستا، همه مردم استان اصفهان باید مصرف خود را تا 30 درصد کاهش دهند.

وی با اشاره به افت فشارآب در مناطق مختلف شهر اصفهان افزود: فقط ساکنان شهر اصفهان نیستند که با افت فشار و قطعی آب در طول شبانه روز مواجه می‌شوند بلکه این امر برای تمام مشترکان 56 شهر و 300 روستا که زیرپوشش طرح آبرسانی استان قرار دارند، به وقوع پیوسته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به روش‌های تأمین آب آشامیدنی در اصفهان گفت: باید همه مدیران طرح آبرسانی اصفهان، طرح‌های جایگزین تأمین آب آشامیدنی را با جدیت و سرعت بدون وقفه دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات حفر چاه‌ها در استان اصفهان باید هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد چراکه هیچ مانعی قابل قبول نیست؛ همچنین اجاره چاه‌ها از مردم و دیگر دستگاه‌ها به ویژه شهرداری باید در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی اجاره چاه‌ها را بسیار حائز اهمیت خواند و اذعان داشت: حتی اگر شده روزی یک ساعت چاه آب باکیفیت از افرادی که دارای چاه هستند ، باید اجاره کرد تا منبع آبی به غیر از آب طرح در نظر گرفته باشیم.

وی با اشاره به کیفیت و سلامت آب آشامیدنی تصریح کرد: چاه‌هایی که شناسایی می‌شوند باید از لحاظ شیمیایی و میکروبی مورد تأیید قرار گیرد، به‌گونه‌ای که مقرر شد هرچه سریع‌تر تجهیزات لازم در این زمینه فراهم شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شناسایی منابع جایگزین را حیاتی خواند و بیان داشت: در این شرایط یک لیتر بر ثانیه آب هم برای ما بسیار ارزشمند است پس تمام تلاش‌ها به صورت شبانه‌روزی برای شناسایی منابع جدید باید انجام شود تا بتوانیم  دست کم  2 متر مکعب آب از طریق منابع جایگزین تأمین کنیم.

وی از مردم خواست تا با مدیریت مصرف آب، مسؤولان امر را در تأمین آب آشامیدنی همراهی کنند و بار دیگر تاکید کرد : این روزها مردم باید بدانند که علاو بر محدود بودن حجم ذخیره سد زاینده‌رود، تأمین آب آشامیدنی مردم هم به حجم ذخیره سد زاینده‌رود بستگی دارد؛ پس مردم 56 شهر و 300 روستا طرح آب‌رسانی اصفهان باید مصرف آب را مدیریت کنند.

 

انتهای پیام/م

 

وضعیت آب در استان اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر