کد خبر: ۶۵۴۱۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ؛

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زاهدان گفت: بیش از ۸۱۷ مورد پیوند قرنیه از ابتدای فعالیت این بخش در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهرا (س) از ۱۰ سال گذشته تاکنون انجام شده است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، و به نقل از وابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زاهدان اظهار داشت: در این مدت همچنین ۱۴۲ مورد پیوند کلیه در استان انجام شده است.

علی آباد گفت: برخی اقدامات مورد نیاز برای پیوند اعضا در سیستان و بلوچستان هنوز امکان پذیر نیست، اما در صورت وجود اهدا کننده، هماهنگی‌های لازم برای انجام مراحل آن توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام می‌شود.

وی همچنین از برنامه ریزی این معاونت برای تشکیل تیمی قوی از پزشکان، متخصصان جراحی، کارشناسان پرستاری و اتاق عمل برای فعالیت در زمینه پیوند اعضا تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: تمام افرادی که تمایل به اهدای عضو پس از فوت دارند می‌توانند به نشانی اینترنتی SB.EHDA.CENTER  و یا واحد فراهم آوری عضو در حوزه معاونت درمان دانشگاه مراجعه و فرم‌های لازم را تکمیل کنند.

وی با اشاره به اینکه در کشور سالیانه پنج تا هشت هزار مرگ مغزی رخ می‌دهد افزود: هر فرد مرگ مغزی با اهدای اعضای خود می‌تواند جان حدود هشت نفر را از مرگ نجات دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: اگر تمام آن ۵۰ درصد عضو قابل اهدا به بیماران در صف، پیوند زده شود سالیانه حدود ۲۴ هزار پیوند عضو قابل انجام است.

انتهای پیام/ع

انجام  پیوند قرنیه درزاهدان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر